Internetový hobby magazín

Menu

Psi

Nejnovější články

9 psích plemen, která doma vydrží v klidu, když vy budete v práci

Led 2221 Autor: Claudie Kornelová

Trávíte mnoho času v práci, ale když se vrátíte, jste doma sami a ocenili byste přítomnost nějakého domácího mazlíčka? Pes je ideálním přítelem a my pro vás máme 9 psích plemen, kterým vaše nepřítomnost až tak vadit nebude.

pes

Tito psí miláčci mají poklidnou povahu. Zdroj foto: Pixabay.com – PicsbyFran

Chrt

Chrti si nevytvářejí tak blízké pouto s lidmi, aby pro ně bylo jakékoliv odloučení bolestivé. To však neznamená, že by nemilovali své majitele. Rádi ale tráví svůj čas relaxováním a většinu dne podřimují. Když jsou mladí, libují si v dlouhých procházkách, ale jak stárnou, již tolik aktivity nepotřebují. Chrti jsou jedním z nejlepších plemen pro velmi zaneprázdněné lidi.

chrt

Chrti jsou vhodní pro zaneprázdněné lidi. Zdroj foto: Pixabay.com – Elisabetta Bellomi

Lhasa apso

Rasa Lhasa apso byla původně vyšlechtěna k hlídání tibetských chrámu a klášterů. Proto tito psi jsou velmi nezávislí. Jsou malí a odvážní. Vyžadují jen určitý čas k pohybu, který je udržuje zdravé. Proto je ocení zejména ti majitelé, kteří tráví mnoho času v práci.

Baset

Baseti jsou rozkošní svým vzezřením. Perfektně se hodí jak na venkov, tak do města. Během dne dovedou spát opravdu dlouhou dobu. Celkově jsou velmi neaktivní a spíše si užívají klidu a relaxu. Největší radost, jakou jim tak můžete udělat je, když je necháte v klidu a nejlépe nebudete doma, abyste je nerušili. Jen pozor, baseti mají sklony k nadváze a potřebují často čistit uši. Zajistěte jim proto kvalitní stravu a dopřejte jim jednou denně delší procházku. Rádi pobývají spíše v chladu.

baset

Baseti mívají sklony k nadváze. Zdroj foto: Pixabay.com – jawestad

Maltéz

Roztomilý, nadýchaný a milý společník. Ačkoliv mají mnoho energie a s radostí budou pobíhat po vašem domě, nepotřebují tolik pohybu jako mají jiní psi. Často štěkají, aby vás upozornili na to, že se někdo pohybuje v okolí domu. Doporučujeme vám proto držet je dál od oken a předních dveří.

Shiba inu

Shiba inu je jedním z nejoblíbenějších psích plemen v Japonsku. Jsou totiž velmi loajální a bývají skvělými společníky. Mají pověst, že svého páníčka příliš nemilují, ale to je dobře, protože si velmi dobře poradí sami. Bývají tvrdohlaví, a tak jejich výcvik je složitější než u jiných plemen.

shiba inu

Shiba inu mají pověst, že své páníčky příliš nemilují. Zdroj foto: Pixabay.com – Thorsten1970

Pudl

Jejich nejlepší vlastností je klidná povaha, která jim umožňuje být delší dobu o samotě. Když je ale čas hrát si, budou běhat a honit míček od čerta k ďáblu. Jsou velmi nezávislí, přesto se s vámi rádi pomazlí. Vyžadují kvalitní stravu.

Královský kavalírský Španěl

Toto plemeno je jednou z nejlepších volbou pro bydlení v bytě. Vyžaduje poměrně málo pohybu, avšak proto, aby byli šťastní, je potřeba se s nimi jít projít. Velmi dobře vycházejí s dětmi a ostatními psy.

kavalír

Kavalíři si velmi dobře rozumí s dětmi. Zdroj foto: Pixabay.com – Bruno/Germany

Mops

Nemají vůbec problém s tím, že jsou sami doma, ale je potřeba je na to připravit již během štěněcího věku, aby si na vaši nepřítomnost zvykli. Jsou dobrými hlídači. Skvěle se cítí s dětmi a jsou úžasnými parťáky pro seniory.

Bernardýn

Nejen, že jsou krásní a přátelští, ale také jsou proslulí svoji úžasně klidnou povahou. Nevyžadují tolik aktivity jako jiní psi. Jsou velmi inteligentní, a tak je snadné je vycvičit. Skvěle se hodí zejména do domů se zahradou nebo tam, kde je velký dvůr.

bernardýn

Bernardýni se hodí do domů se zahradou. Zdroj foto: Pixabay.com – pangrea

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist