Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

8 plemen slepic, kterým nevadí kruté zimy

Říj 2105 Autor: Claudie Kornelová

Všeobecně se slepicím daří spíše v chladnějších podmínkách než v horku, avšak existují plemena, která si v zimních podmínkách přímo libují. Všechna plemena uvedená v tomto článku dovedou přežít i ty zimy, některá dokonce snáší vajíčka. Které to jsou?

slepice

Některé druhy slepic dokážou přežít opravdu kruté zimy. Zdroj foto: Pixabay.com – Capri23auto

Chanteclerské

Druh slepice Chantecler pochází z Kanady, kde bývají velmi tuhé mrazy. To jim však vůbec nevadí. Jsou schopny klást až 3 vejce týdně, které jsou hnědé barvy. Jejich peří těsně přiléhá k tělu a pod ním je hutné chmýří. Díky těmto vrstvám jsou slepice neustále zahřívány (pozor tedy na horko). Hřebínky na hlavě jsou polštářkovité a nožky jsou malé, proto se nemusíte bát omrzlin. Povahově se jedná o klidný druh.

Červené Rhode Islandské

Hledáte-li plemeno, které se hodí snad do každého klimatu, s tímto plemenem chybu neuděláte. Od Chanteclerského se liší tím, že u tohoto plemene si musíte dávat pozor, aby nedošlo k omrzlinám, jsou-li podmínky drsné. Ovšem nečekejte, že by slepice zůstaly pouze zavřené v kurníku. Každý týden snesou 3-4 velká hnědá vejce. Toto plemeno je odolné a může být poměrně dotěrné, avšak má svoji velkou osobnost.

slepice

Tento druh z Rhode Islandu se hodí do jakéhokoli klimatu. Zdroj foto: Pixabay.com – tshatzel

Buckeyeské

Buckeyeské plemeno slepic pochází z Ameriky, kde bylo vyvinuto tak, aby se mu dařilo v drsných zimách. Je nejen odolné, ale navíc dovede snášet více než 3 vejce týdně. Aby byly slípky spokojené, je potřeba je nechat ve volném výběhu. Krásné černé opeření jim zajišťuje dokonalou tepelnou izolaci. Celkově jsou tyto slepice aktivní a zvědavé.

Australorpské

Australorpky pochází z Austrálie, jak sám název napovídá. Ačkoliv byly vyvinuty v teplé oblasti, jejich husté peří jim perfektně umožňuje snášet zimu. Jsou poměrně robustní a odolné, avšak věnujte pozornost jejich hřebínkům, aby v zimě nedošlo k omrznutí. Každý týden nakladou 4-5 světle-hnědých vajec. I když jsou trochu bázlivé, skvělé vycházejí s dětmi.

slepice

Astralorpská slepice je fascinující svou barvou. Zdroj foto: Pixabay.com – mattyh

Orpingtonské

Orpingtonské nebo také anglické slepice jsou jedním z nejpopulárnějších plemen vůbec. Jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, neboť jim nevadí se nechat nosit. Hodí se i k rodinným domkům do města, protože jsou tiché. Nezapomeňte je udržovat v suchu, protože jejich peří se nesmí namočit. Mohlo by tak dojít k jejich smrti podchlazením. Snáší 3-4 světle hnědá vejce týdně. Pro jejich mírnou povahu je můžete kombinovat s jinými mírnými plemeny.

Plymutské

Plymutské plemeno je věrné a velmi spolehlivé. Skvěle se hodí k malým usedlostem, neboť je nenáročné, ale velmi energické.

slepice

Plymutské plemeno je velmi věrné. Zdroj foto: Pixabay.com – Holger Schué

Dominikánské

Jedná se o nejstarší plemeno slepic. Původně byly tyto slepice ponechány samy sobě a vedly si velmi dobře. I dnes si rády hledají potravu samy. Jsou velmi odolné a robustní, takže snáší chladné počasí velmi dobře. Mají jemnou a zvídavou povahu, díky které se velmi dobře hodí i k městskému životu.

Delawarské

Toto plemeno je relativním nováčkem, avšak co se snášení vajec týká, uchytilo se velmi dobře. Jsou schopny totiž snášet až 4 velká vejce týdně. Jsou velmi odolné mrazům, energické a uštěbetané. Nechybí jim správná dravost, přitom jsou ale přátelské. Dobře se jim tak bude dařit třeba v prostředí malé rodinné farmy.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist