Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

5 způsobů, jak využít zahradní domek

Dub 1813 Autor: Redakce

K rodinnému domu patří většinou i zahrada. Lidé žijící v bytech si někdy navíc pořizují část travnatého pozemku v zahrádkářských koloniích. K venkovnímu prostranství neodmyslitelně patří květiny, záhony, možná také jezírko. Pro praktické využití jsou však nepostradatelné i moderní grily, venkovní nábytek a zahradní domky. Nenapadá vás způsob, jak byste takový domek využili? Představíme vám hned několik možností.

zahradni domecek

Pro útulné přespávání:

Ty největší zahradní domky se často podobají kempovým chatkám. Svými rozměry nabízejí prostor pro skromné bydlení a víkendové přespávání. Často jsou využívané právě v zahrádkářských koloniích, kde jiná možnost k přespávání není. Zároveň na chatové domky, které nepřesahují svými rozměry zastavěnou plochu o velikosti 25 m2,nepotřebujete dokonce ani vyřizovat stavební povolení či ohlášení.

Pro hravé děti:

Všechny děti milují základny pro své živé hry a snad každé si alespoň jednou v životě přálo mít domeček na stromě. Menší zahradní domek se k těmto účelům skvěle hodí a dětem určitě nebude vadit ani to, že není na stromě. Nemusíte se bát, že byste montáž nezvládli sami. Části domků jsou stavebnicovou konstrukcí, kterou snadno poskládáte podle podrobného návodu. Pokud si přesto na montáž netroufnete, pomohou vám specialisté z oboru.

Pro kreativní práci:

Je mnoho pracovních pozic, které lze vykonávat z domova. Při tom potřebujete dostatek klidu a soukromí. Představte si vlastní komfortní zázemí uprostřed zeleně, kde můžete malovat své obrazy, psát knihy nebo se věnovat výrobě drobných předmětů bez obav, že si naděláte nepořádek v domácnosti. Rozdělanou práci si jednoduše necháte na později, aniž by někomu překážela. K jednotlivým domkům lze přiobjednat více oken, prostornější dveře, jiný odstín barvy či vyhovující střešní krytinu.

dreveny zahradni domek

Pro zahradní oslavy:

Všechny venkovní večírky obnášejí mnohem víc starostí než klasické oslavy uvnitř domu. Pamatujte na to, že kuchyně i potravinová skříň jsou daleko. Zahradní domky využijete k uskladnění připraveného vybavení na večírek. Jídlo, pití, kytara a spousta dalších věcí, které chcete mít po ruce. Pokud se zhorší počasí, můžete se u větších chatek přesunout pod střechu. Zvolený účel při výběru chatového domku hraje největší roli hned po pořizovací ceně.

Pro pracovní náčiní:

V neposlední řadě je to užitečný prostor pro uschování zahradního náčiní. Kvalitní domek na nářadí poskytne prostor také pro kola, lyže, sekačku, nářadí a v zimě v něm můžete uskladnit bazén. Vaše zahrada bude díky tomu vždy perfektně uklizena. Impregnace dřevěného domku je důležitá pro ochranu materiálu před škůdci, plísní, hmyzem a vlivy počasí. Po nějakém čase se vyplatí impregnaci obnovit, ale předtím vždy odstraňte starý nátěr, jinak ten nový ke dřevu nepřilne a časem se začne odlupovat.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist