Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

5 českých atypických rozhleden, které turisty lákají na unikátní architekturu

Čvc 2030 Autor: Komerční sdělení

Rozhledny jsou na našem území oblíbeným cílem výletů a v celosvětovém měřítku je Česká republika vyhlídkovou velmocí. Sepsali jsme vám 5 tipů na výlet za rozhlednami, které vás kromě dech beroucího rozhledu do okolí zaujmou atypickým vzhledem.

Bez bariér na Kobylím vrchu

Pokud vás zajímá, jak vypadá bezbariérová rozhledna s rozhledem do všech světových stran, vyrazte na Břeclavsko. Neobvyklá rozhledna je vystavěná v jedinečném spirálovém tvaru přímo na Kobylím vrchu, který je svým mírným sklonem i nejvyšším bodem v okolí a za jasného počasí dohlédnete až na vrcholky rakouských Alp. Na rozdíl od jiných rozhleden není vystavěna do věže, svým tvarem připomínajícím šnečí ulitu a pozvolným zdvihem je tak přístupná i vozíčkářům.

kobyli vrch

Zdroj: Wiki

Rozhledna, nebo vojenský bunkr?

Rozhlednu Šibenice inspirovanou prvorepublikovými bunkry naleznete v obci Stěbořice. Nachází se v ose hustého uskupení vojenských bunkrů, které se rozprostírají od Opavy k Vrbnu pod Pradědem. Neobvyklý tvar věže byl inspirován architekturou všudypřítomných staveb, a rozhledna tak byla během minulého roku vystavěna na návrší nad Březovou. V na období války odkazující rozhledně se navíc dočtete i o výstavbě bunkrů. Hotely v Opavě nabízí skvělé výchozí místo pro poznávání i dalšího okolí.

Šibenice.jpg

Zdroj: Wiki

Trojúhelníková vyhlídka kousek od Prahy

Malebný výhled do krajiny Křivoklátska nabízí rozhledna ve Velké Bukové. Leží jen kousek od Prahy, je vystavěna ze dřeva zdejších lesů a mimo překrásný výhled na Křivoklátskou vrchovinu jsou pro návštěvníky rozhledny k dispozici toalety, suvenýry, občerstvení a odpočívadlo. V minulém roce bylo u rozhledny vybudováno dětské hřiště s cvičícími prvky pro dospělé. Rozhledna skýtá jeden zajímavý prvek – schodiště střídavě vedené po vnitřní a vnější obvodové stěně.

Rozhled z minaretu

Minaret Lednice a nejstarší maurská stavba Lednicko-valtického areálu se nachází nedaleko oblíbeného zámku Lednice a nabízí svým návštěvníkům průhled parkem od zámku. Uvnitř minaretu budete obdivovat mozaiky 8 dříve nepřístupných salonků. Minaret byl zbudován Aloisem Josefem I. a je nejvyšší stavbou svého druhu v neislámských zemích. Pro lepší poznání zdejšího kraje doporučujeme rezervovat ubytování v Lednici a vyhradit si na poznání zdejšího kraje několik dní.

minaret

Zdroj: https://libreshot.com/mosque-minaret/

Rozhledna Růženka s výhledem na Lužické hory

Zakulacená rozhledna na okraji obce Růžová nabízí výhledy do daleké krajiny Děčínských stěn, Českého středohoří, Lužických hor i Saského Švýcarska, pro lepší orientaci tu však najdete informační tabuli. Na Pastevním vrchu bývala boží muka s bytelným podstavcem již začátkem 19. století, později byl vrch využíván k ostraze kraje. Zahlédnout lze také dobytek. Pro poznávání Lužických hor si rezervujte ubytování v některém z hotelů v Novém Boru či okolí.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist