Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

4 otázky k barvení vlasů hennou

Čvn 1912 Autor: Redakce

Zejména zrzky a černočerné černovlásky se mohou snadno zamilovat do henny. Barvení vlasů touto bylinnou směsí totiž zrovna pro tyto dva odstíny vlasů patří k nejtrvanlivějším a nejúčinnějším. Navíc dodává šmrncovní lesk. Zatímco chemické barvy se v této barvě často vymývají, henna nejpozději po dvou či třech aplikacích už chytne natolik, že nepustí. Záleží na přirozené či výchozí barvě vlasů.

barveni vlasu hennou

Je to vždycky trošku sázka do loterie a ryšavé barvy ovlivňuje i jednotlivá značka henny nebo přídavek kyselé ingredience (víno, citronová šťáva), když si celu barvu mícháte sami od základu.

Koho baví trocha alchymie, nad hennovým barvením zajásá.

Naopak, nic pro blondýnky. Platí, že henna není schopna vlasy nikdy zesvětlit. A kdo ještě může na hennu zapomenout?

Komu je henna zapovězena?

  • Máte-li rádi jistojistý výsledek a jste tak trochu hnidopich, s hennou je to vždycky víc o riziku trošku jiného odstínu, než požadujete.
  • Zapovězena je také při alergii na hennu, proto si vždy vyzkoušejte malý vzorek rozmíchaného bylinného prášku na předloktí. Při začervenalé reakci hennu nepoužívejte.
  • Máte-li ráda úzkostný pořádek, henna je bylinný prášek (podobný třeba nadrcenému matcha čaji) a na vlasy se toho bahníčka dává poměrně dost. Jo, bude pak opravdu třeba umýt koupelnu.
  • Máte-li trvalou, velmi zesvětlené nebo barvami zničené přesušené vlasy. V tomto případě henna ještě víc vysušuje a na porézní vlasy může chytit v podobě odstínů a skvrn a ještě více vlasy vysušit.

JAK HENNA FUNGUJE: Zatímco chemické barvy pronikají do struktury vlasů a mění odstín, henna vlas barevným odstínem obaluje.

Přesto vlasy vysušuje po barvení, takže po obarvení vždy použijte balzám nebo výživnou masku na rozčesání a uhlazení vlasů.

Dá se henna kombinovat s chemickými barvami?

Obecně se říká, že to není vhodná varianta, ale pro dobrý výsledek stačí nechat mezi oběma barvami odstup. Ideálně šest týdnů, minimálně tak čtyři.

Černovlásky to nemusí řešit, těm stačí jenom henna a postupné dobarvování odrostů. Ale když toužíte po rezavé barvě vlasů se světlejším odstínem a potřebujete nejprve zesvětlit podklad, je dobré po zesvětlení celé plochy vlasů, nebo odrostů, nějaký ten týden počkat.

Odbarvené, zesvětlené vlasy, je to problém?

Není, nejsou-li vlasy úplně zničené a spálené zesvětlovači. Šetrně či jen lehce zesvětlené vlasy jsou v pořádku.

Návrat k chemické barvě? No, bude to trvat!

Problematické je nové chemické odbarvování již hennou obarvených vlasů, které už nikdy nebude tak dokonalé jako u přírodních. Jak jsme již řekli, henna totiž barví obalením vlasů barvou, chemické barvy pronikají do struktury vlasů. Vlas je tedy hennou chráněn před pronikáním barvy do nitra vlasů a barevné výsledky tak mohou být strakaté nebo výsledná barva může být jiná.

Hennou obarvený vlas už nikdy nezesvětlíte na velmi světlý blond a je tu větší riziko poškození. Řešení je jednoduché. Chemicky barvit už jenom opatrně nové odrosty.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist