Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

11 pokojových rostlin, které čistí vzduch a bojují tak proti nachlazení

Lis 2119 Autor: Claudie Kornelová

Měli bychom se obklopovat zelení a kochat se její nádherou, protože příroda je lék na všechno. Třebaže žijete na venkově a přírody kolem sebe máte více než dost, měli byste ji vpustit i do svého domu. V tomto článku vám představíme 11 pokojových rostlin, které pomáhají zvlhčovat a čistit vzduch, a jsou tak výbornou prevencí proti nachlazení.

rostliny

Pořiďte si domů některou z níže uvedených rostlinek. Zdroj foto: Pixabay.com – stevepb

Areková palma

Areková palma je nejúčinnějším přírodním „zařízením“ na čištění vzduchu, ale funguje i jako jeho báječný zvlhčovač. Tato rostlina pochází z Madagaskaru a je zvyklá přežít v méně osvětlených prostorech, proto se perfektně hodí do domácnosti, kde bývá přítmí.

Bambusová palma

Jedna z nejoblíbenějších palem vůbec. Tato elegantní pokojovka se velmi dobře pěstuje, protože nepotřebuje mnoho péče. Je skvělou čističkou vzduchu a přežije jak na slunci do 38 °C, tak v chladu do -6 °C, takže se o ní vlastně skoro nemusíte obávat.

palma

Bambusová palma je velmi oblíbeným doplňkem. Zdroj foto: Pixabay.com – piper60

Chamadorea horská

Nebo také Palma horská je velmi šikovnou rostlinou. Hravě si totiž poradí s odstraněním toxinů ve vzduchu a také je báječným přírodním zvlhčovačem. V místnosti by měly být alespoň dva kusy této rostliny, aby jejich účinek byl opravdu silný.

Kaučukovník

Kaučukovník může dosáhnout ohromujících výšek. Jeho velkým pozitivem je, že vás ochrání před viry a bakteriemi, proto je oblíbenou součástí domácností. Jen pozor, alergici by se této rostlině raději měli obloukem vyhnout.

kaučukovník

Kaučukovník je zajímavý stromek. Zdroj foto: Pixabay.com – sibenphoto

Dracéna

Jedná se o jednu z nejlepších pokojových rostlin testovaných na odstranění trichlorethylenu vůbec. Oblíbili si ji především začátečníci, protože je velmi nenáročná. Může dorůst až do výšky 3 metrů a průměru 1 metru. Při správné péči vydrží až desítky let.

Anglický břečťan

Máte-li doma pracovnu, umístěte břečťan na pracovní stůl. Absorbuje totiž benzen, který se nachází ve veškerém kancelářském vybavení. Na pěstování je velmi jednoduchý, avšak pozor na jeho listy. Ty jsou velmi jedovaté.

břečťan

Pozor na listy břečťanu, jsou jedovaté. Zdroj foto: Pixabay.com – Dimitris Vetsikas

Datlovník

Datlovník je účinným v boji s odstraňováním znečišťujících látek, především pak xylenu. Může dosáhnout výšky až tří metrů. Z toho důvodu potřebuje prostor na světlém místě bez průvanu. Za co vám bude nesmírně vděčný je, když mu budete kropit lístky vodou.

Ledviník ztepilý

Ledviník ztepilý je kapradinou, které, jak už nejspíše sami tušíte, udělá nejlépe, budete-li ji dopřávat častou vláhu. Tato pokojovka vláhu poté vypouští do ovzduší a funguje tak jako účinný zvlhčovač. Velmi pomáhá lidem se suchou pokožkou a při nachlazení.

ledviník

Ledviník pomáhá proti nachlazení. Zdroj foto: Pixabay.com – AnnaER

 

Toulcovka

Toulcovka je zvláštním druhem pokojové lilie, která dovede zlepšit kvalitu ovzduší vnitřních prostor až o 60 %. Oproti ostatním rostlinám brilantní využití pro ni najdete zejména tam, kde vás trápí plíseň. Její spóry absorbuje do listů a cirkuluje je ke kořenům, kde jsou spotřebovány jako potrava. Nejčastější využití pro ni lidé nacházejí právě v koupelnách, kde pomáhá udržet spáry u dlaždic, závěsy i strop bez plísně.

Dračinec vonný

Dračinec vypadá nádherně a je zcela ideální pro vaši kancelář, protože vyžaduje minimální úsilí. Velkým pozitivem této pokojovky je, že absorbuje znečišťující látky jako je formaldehyd, benzen a trichlorethylen, a tak se vám bude hned lépe dýchat.

dračinec

Dračinec je ideální do kanceláře. Zdroj foto: Pixabay.com – lin2015

Šplhavnice zlatá

Tato poměrně robustní rostlina s lesklými listy zbavuje vzduch formaldehydu. Pro její správné fungování je však potřeba listy udržovat bez prachu. Při správném pečování vás bude těšit roky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist