Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

10 rostlin, které milují slunce a daří se jim v horkém létě

Čvc 2205 Autor: Claudie Kornelová

Nashromáždili jsme pro vás bohatou nabídku kvetoucích rostlin, které dokážou přežít celý den na horkém slunci a přesto vás a vaší zahradu ohromí množstvím nádherně barevných a voňavých květů. Od efektivních kořenových systémů, které dokážou najít vodu hluboko v půdě, až po listy určené k zadržování vlhkosti, rostliny vyvinuly mnoho strategií, jak prosperovat v jasném světle. Dokonce i v těch nejtropičtějších dnech v létě, těchto několik odrůd obstojí na plném a přímém slunci a to je přemění v zářivě zbarvené květy, které zdokonalí každou zahradu.

rostliny

Tyto rostlinky milují sluníčko. Zdroj foto: Unsplash.com – Masaaki Komori

Plamenka

Rostlinka, která je typická především pro Ameriku. Vysoká plamenka produkuje 152 cm vysoké rostliny s květy, které mají barvu od čistě bílé po červenou. Vyhněte se tvorbě plísní na této krásce tím, že si vyberete odrůdu, jako je například „Mile High Pink“ – k dostání na internetu.

Krásenka

Krásenka, která je pojmenována podle řeckého slova Cosmos pro „uspořádány vesmír“, je snadno pěstovatelná letnička, která má mnoho odstínů. Některé odrůdy mají více než jednu barvu v jedné rostlině. Přirozené barvy tohoto druhu se pohybují od žluté po oranžovou, ale nyní je tato rostlinka k dispozici v celé řadě odstínů, včetně červené, růžové a cukrové pruhované. Sonata mix nabízí 4 odstíny květin v jednom balení semínek – k dostání na internetu.

Levandule

Levandule, známá svou vůní a bohatou barvou, je spolehlivou rostlinkou, kterou můžete umístit na plné slunce, která je ve skutečnosti součástí rodiny máty. Levandule poroste snadno, pokud bude zajištěna správná drenáž. „Phenomenal“ je nová a odolná odrůda, která dokáže tolerovat téměř vše, co jí přijde do cesty – od tepla a vlhkosti po škůdce a kořenové choroby.

levandule

Levandule má mnoho odolných odrůd. Zdroj foto: Unsplash.com – Annie Spratt

Echinacea

Tato kvetoucí bylina patřící do čeledi kopretinových je známá jak pro své nahoru směřující květy, tak pro svou schopnost stimulovat imunitní systém. V každém případě budete respektovat způsob, jakým tyto květiny obstojí na slunci po celé léto.

Nevadlec

Letnička s neobvyklými květy podobnými pšenici, které vypadají skvěle v sušených aranžmá. Nevadlec také dodá krásnou barvu vaší zahrádce. Vyzkoušejte odrůdu „Flamingo“ pro její krásné jasně fialové zabarvení a růžové odstíny.

Šalvěj

Odolná varianta, která přitahuje kolibříky a další opylovače. Šalvěj odolá suchu, horku a dokonce i srnkám (ano, srnky skutečně rády konzumují šalvěj). Vyzkoušejte odrůdu „Furman’s Red“, která je dlouho kvetoucí a má dechberoucí ohnivé květy.

šalvěj

Šalvěj přitahuje opylovače. Zdroj foto: Unsplash.com – Phillip Larking

Denivka

Existuje více než 50 000 odrůd tohoto druhu, který denně kvete, a vy můžete do své zahrady začlenit tucet, aniž byste se unavili nekonečnými barevnými kombinacemi. Vystavte je téměř jakýmkoli podmínkám a denivky budou stále prosperovat, množit se a produkovat květy po celé týdny. Pro sytě fialový odstín zasaďte „Jungle Beauty“.

Rozchodník

Rozchodník je odolný vůči suchu a přizpůsobivý mnoha podmínkám. Je to perfektní dříč na zahradě, v nádobách, jako půdní kryt (květinová deka) nebo na okrajích (podél cest). Právě když zbytek vaší zahrady dokvétá, rozchodník se dostane do centra pozornosti a poté zakončí sezónu zářivým podzimním listím. Vyzkoušejte odrůdu „Pure Joy“ pro její pastelové květy.

Agastache

Vytrvalá bylinka agastache, perfektní rostlina pro někoho, kdo touží po krásných květinách po celé léto. Skvěle snáší sucho a vypadá dobře, když je vysazená ve skupinách či nádobách. „Blue Boa“ se může chlubit elektrizujícím fialovým odstínem na vrcholu jasně zeleného listí.

Luštěnice

Luštěnice, známá také jako pavoučí rostlina pro svůj vřetenovitý květ, je rychle rostoucí letnička, která produkuje sladce vonící růžové, fialové nebo bílé květy, které přitahují ptáky a motýly.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist