Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Znáte TORX šroubováky?

Srp 1218 Autor: Petra Kupská

torxove sroubovakyNic naplat, pokrok je pokrok a doba, kdy jsme si doma vystačili s klasickým plochým šroubovákem, je nenávratně pryč. V nových výrobcích, které se dostávájí na trh, se čím dál častěji setkáváme se šroubky, které mají v hlavě tzv. hvězdičku. Tyto šroubky je možné povolit nebo dotáhnout šroubovákem nazývaným TORX.

Torxová geometrie umožňuje účinně přenášet vysoké kroutící momenty, aniž by došlo k poškození samotného šroubu. Šrouby s torxovou hlavou naleznete např. v moderní elektronice nebo v plastových dílech auta. Pokud se v nich čas od času potřebujete „pohrabat“, bez sady torxových šroubováků se neobejdete.

Torxová řada šroubováků zahrnuje základní velikosti TX5, TX6, TX7, TX8, TX9, TX10, TX15, TX20, TX25, TX27, TX30, TX40 a TX45. V menší míře se setkáte se šroubováky TORX s vnitřním bezpečnostním otvorem, které bývají označovány jako Tamper Torx (TT). Šrouby TT se používají především tam, kde je třeba zamezit snadné manipulaci se spojem pomocí běžného torxového nebo plochého šroubováku.

Kde koupit šroubováky TORX?

Na trhu jsou torxové šroubováky již poměrně slušně zastoupeny. Kromě odpovídající velikosti torxu vybírejte podle rukojeti šroubováku, která musí být pohodlná do ruky a ideálně protiskluzová (dvoukomponentní nebo ergonomicky tvarovaná). Pokud potřebujete pokrýt větší rozsah torxových šroubů a hledáte cenově přijatelnou variantu, může být řešením TORX sada šroubovacích bitů – nástavců. Ovšem pozor – torxové spoje bývají často „utopené“ a bez klasického šroubováku se štíhlým dříkem se ke spoji budete dostávat jen velmi obtížně.

Kvalitní TORX šroubováky, prověřené praxí, nabízí internetová prodejna s nářadím shop.alfavaria.cz. Zde také naleznete kategorii věnovanou šroubovákům TORX.

sroubovaky torx

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist