Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zemní vruty

Bře 1219 Autor: Redakce

zemni vrutZemní vruty jsou vhodné pro rychlé vytvoření základu bez náročného kopání na zahradě. Ukotvit pergolu, přístřešek pro auto, ale třeba dětskou prolézačku nebo jinou menší i středně velkou stavbu nebylo nikdy jednodušší. Podtrženo sečteno využijete zemní vrut všude tam, kde byste za běžných okolností použili způsob zabetonování nosných sloupků do země.

Jde o tak inovativní řešení, že jsme se rozhodli mu věnovat celý článek. Zemní vruty umožňují rychlé, snadné, pevné a bezpečné ukotvení do jakéhokoliv terénu, takže se v žádném případě neobávejte použití na zahradě. Zemní vrut se zašroubuje do země a zhutní zeminu kolem sebe, tento základ lze okamžitě použít a nemusíte kopat a následně betonovat základy.Zemní vruty jsou vhodné také proinstalaci nového plotu, protože odpadá kopání velkého množství kotvících děr pro plotové sloupky.

Povrchová úprava a druhy zemních vrutů

Díky povrchové úpravě pozinkování jsou kotvící zemní vruty velmi odolné a nekorodují. Zaručují tak dlouhou životnost staveb a plotů. Dřevěné části stavby (trámky mj. s profilem 7×7 cm) totiž nejsou v přímém styku s podložím, a tak nedochází ke hnití a dalšímu znehodnocování.

Pokud si nejste s výběrem vhodného druhu vrutu jisti, neváhejte se optat odborníků, kteří vám vždy rádi pomohou a poradí. Druh vrutu se totiž volí podle podkladu.  Pro travnaté podklady je optimálním typem kování H, které je navíc odolné vůči větru a mechanickému tlaku. Pro měkké, ale stabilní podklady lze použít zatloukací trny, které se velmi snadno instalují. Hodí se ale pouze pro jednodušší lehké konstrukce. Naopak pro tvrdé podklady se používají podlahové úchyty. Kotvy slouží k připevnění na beton či venkovní dlažbu a jiná místa, kam není možné zatloukat a betonovat pozinkované trny nebo zavrtávat zemní vruty. K instalaci vrutů je nutné navrtání povrchu a následné přichycení pomocí železných kotev. Pro přichycení kovových plotů a mříží ke sloupkům slouží malé úhelníky. Toto řešení je jednoduché, spoje jsou pevné a navíc jsou designové.

Fotogalerie kotvících vrutů

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Zemní vruty
  • Někdo důležitý 12.5.2013 (21:46)

    Vruty – super! Na Krinnerkách mám postavenou chatu – drží pevně, montáž byla jednoduchá, nemusel jsem na to volat dělníky, ve dvou jsme to měli za odpoledne. Já můžu jen vřele dopuoručit. Ale bacha, leckde se teď vruty prodávají pajcované – made in china, takže bacha na podezřele levné nabídky…

  • Zemní vruty,s.r.o. 28.3.2012 (11:51)

    Další informace o zakládání na zemních vrutech, o sortimentu a také o cenách, se dozvíte na http://www.zemni-vruty.com.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist