Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Zdravá výživa při cvičení aneb jak se stravovat, aby výsledky cvičení byly brzy znát

Lis 2024 Autor: Redakce

K výborné kondici se nepropracujeme jen samotným cvičením nebo zdravým stravováním. Jen kombinace obojího nám zaručí, že budou výsledky naší dřiny co nejdříve znát. Pro správný efekt je důležité umět kombinovat jak cvičení, tak i správnou výživu. Jak cvičit a co jíst, když se chcete dostat do skvělé formy?

sport a imunita

Cvičení jako doplněk

Každý odborník na zdravou výživu a hubnutí vám potvrdí, že pokud se chceme dostat do formy a začít shazovat přebytečná kila, je mnohem důležitější sledovat, co jíme, než to, jak často cvičíme. Zdravá výživa je mnohem důležitější, než hodiny strávené v posilovně – pokud se totiž neumíme správně stravovat, může veškerá naše snaha přijít vniveč. Ideální je umět skloubit obojí dohromady.

 Pokud se pravidelně hýbeme, náš metabolismus se začíná účinně zrychlovat – a to přesně potřebujeme. Ovšem mějte na paměti, že cvičení nám bere tolik potřebnou energii, kterou je potřeba nějak tělu zase doplnit. Pomohou kvalitní sacharidy i proteiny.

Správně zvolené doplňky stravy

Účinky cvičení hodně ovlivní i správně zvolené doplňky stravy. Všechno, co pro své cvičení potřebujete, najdete u značky Gymbeam. Pro sportovce jsou hodně důležité zejména proteiny – tedy bílkoviny. Ty jsou jedním z nejzásadnějších stavebních kamenů pro lidské tělo. Náš organismus se bez nich prostě neobejde. Když je přijímáme, využíváme je na maximum, do zásob se nám neukládají. Příjem bílkovin si pak nejvíce hlídají právě sportovci, a to má jasné opodstatnění – jsou důležitou látkou při tvorbě naší svalové hmoty.

Aby klouby netrpěly

Při aktivním a pravidelném cvičení je potřeba myslet také na své klouby, úpony svalů a šlachy, které při nadměrné zátěži velmi trpí. Pokud si svým aktivním způsobem života nechcete do budoucna zadělávat na problémy s klouby, je důležitá také kloubní výživa. Kloubům prospívá strava bohatá na rybí maso, ořechy, ovoce – papája nebo banány, skvělé jsou také chia semínka, která lze přidávat do nápojů, kaší či jogurtů. Výživu kloubům ale můžete dodat i prostřednictvím doplňků stravy.

Důležité jsou ale i minerály, a to zejména hořčík. Ten se nachází zejména v kostech, zubech a svalech. Hořčík ale potřebují všechny buňky v našem těle. Nedostatek hořčíku se projevuje podrážděností, náladovostí a také svalovými křečemi. Pro doplnění hořčíku je možné užívat opět doplňky stravy, získat jej ale můžeme i z potravy – najdeme ho zejména v luštěninách, oříšcích, semínkách, ovesných vločkách a celozrnných potravinách.

Který protein vybrat

Co se týče proteinů, můžeme je přirozeně získávat ze stravy – nacházejí se v rostlinné i živočišné stravě. Důležité jsou pro růst a výživu svalů, vyživují také šlachy, kosti a kůži. Kromě toho, že podporují tvorbu a růst svalové hmoty, také je ochraňují během sportovních výkonů. Využívají se ale také ke snižování nadváhy a podporují spalování tuků. U sportovců je běžné, že využívají hned několik druhů proteinů.

Protein na hubnutí dodá tělu látky, které potřebuje k rychlejšímu a efektivnějšímu spalování tuků. Ne vždy ale cvičíme proto, že chceme hubnout, proto je nesmírně důležité vědět, co od cvičení samotného očekáváme, a tomu je nutné přizpůsobit druh doplňku stravy obsahující proteiny.

Syrovátkový protein

Syrovátkový protein obsahuje velký poměr syrovátek, které jsou důležité pro rychlý růst svalové hmoty – tento druh je vhodný pro hodně aktivní sportovce, kteří mají za cíl vypracovat svaly a podpořit jejich růst.

Proteiny na svaly užívají sportovci nejen pro růst a tvorbu svalů, a to proto, že se při jejich užívání zkracuje doba regenerace a výrazně se zvyšuje výkonnost během cvičení. Při aktivním nabírání svalové hmoty a pro jejich udržení je protein nepostradatelným a důležitým parťákem. Proteinový prášek je koncentrovaným zdrojem bílkovin – jde o zcela přírodní suroviny.

Doplnění proteinů po cvičení je pak stejně důležité, jako jejich užívání před cvičením a sportovním výkonem. Protein po cvičení se nejčastěji užívá ve formě nápojů. Proteinové doplňky stravy v sobě ukrývají jen minimální množství tuků a sacharidů. Pro aktivní sportovce je však kromě proteinu důležité dodávat tělu také sacharidy, které je možné do sebe dostat pohodlně ve stravě.

Správná výživa před cvičením i po něm je nesmírně důležitá pro tělo.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist