Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Zastřešení pergol

Led 1310 Autor: Komerční sdělení

polykarbonatPodle čeho vybrat průsvitnou krytinu na zastřešení pergoly? Podle vzhledu, průsvitnosti, životnosti a samozřejmě ceny. Více se dozvíte v dnešním článku.

Polykarbonát-inovativní materiál

Polykarbonát je pružný materiál bez vnitřní struktury. V čirém provedení je průhledný jako sklo, ale je k dostání i v kouřové variantě a se strukturovaným spodním povrchem. Působí čistě, technicky a je náchylný k poškrábání. Nejoblíbenějším produktem jsou kouřové trapézové polykarbonátové desky DECOPOL dodávané v délkách na míru.

Dlouhodobé oblibě se těší komůrkové polykarbonátové desky, které lze použít prakticky na cokoli. V současné době bych vypíchnul desky tloušťky 10mm jednokomorové v provedení MACROLUX ECO. Jedná se o odlehčenou variantu, která Vás mile překvapí svou cenou. Designovou záležitostí jsou komůrkové polykarbonátové desky DECOLAR se zámky a skrytým kotvením.

Sklolaminát-na poškrábání nenáchylná krytina

krytina pro zastreseniSklolaminát je vlivem výztužných skelných vláken matný a vlivem pryskyřice má teplý žlutý odstín. Barva světla v zastřešeném prostoru je pocitově přirozenější. Oproti polykarbonátu je pevnější, křehčí a méně náchylný k poškrábání. Nejzajímavějším produktem z této kategorie jsou strukturované sklolaminátové desky UNILITE dodávané v délkách na míru. Sklolaminátové role Elyplast jsou zase nejlevnější variantou zastřešení.

Základními parametry jsou vzhled, velikost a životnost

Někdo má rád profil technického vzhledu, tedy trapézový, jiný raději zvolí přirozenější profil vlnitý. Velké oblibě se těší zastřešení z rovných komůrkových polykarbonátových desek. Dobrou volbou jsou krytiny se strukturovaným spodním povrchem, které nezpůsobují odlesky a rozptýlené světlo pod pergolou je měkčí a příjemnější.

Důležitá je správně zvolená míra požadované průsvitnosti krytiny. Průsvitnost krytiny je dána druhem použitého materiálu a lze redukovat kouřovým zabarvením. Je těžké zde něco doporučovat, pro každou realizaci je vhodná jiná míra průsvitnosti a samozřejmě závisí i na vkusu jednotlivce.

Z hlediska životnosti lze doporučit pouze krytiny z polykarbonátu a sklolaminátu, v obou případech rozhodně s ochranou proti UV záření, kterou je podmíněna záruka 10 let na funkčnost a nerozbitnost krupobitím.

Kde nakupovat?

Nás zaujala nabídka firmy PAMA, a.s., která jako jediný dodavatel na trhu nabízí dodání desek na zastřešení pergol v délkách přesně na míru, čímž Vám ušetří překlady a zařezávání. Navíc má dlouhou tradici a dodává materiály od předních Evropských výrobců se zárukou.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Zastřešení pergol
Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist