Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahradní postřikovače na chemikálie i hnojiva

Dub 1107 Autor: Redakce

postřikovačOdborníci i laická veřejnost se shodují na tom, že v žádném případě nesmíme pro aplikaci herbicidů využívat konev. Nikdy se nám totiž nepodaří nanést chemikálii rovnoměrně. A že chcete ušetřit a zahradní postřikovač si nepořídíte?

Pak vězte, že při aplikací konví vypotřebujete minimálně o polovinu více postřiků. Dnešní postřikovače nabízejí neskutečné možnosti. Zakoupit můžete malé, ruční postřikovače, které vás vyjdou na několik stokorun. V klidu postačí na menší zahrádky, ale využijete i v případě postřiku či hnojení pokojových rostlin.

Pokud máte větší zahrádku, jistě využijete větší postřikovače s teleskopickou tyčí, takže se nemusíte ohýbat. Pro ovocné stromy využijete kuželové trysky s různými průchody vody. Pro velké sady a podobně použijeme zádový postřikovač o objemu až 15 litrů. Ten nabízí možnost pumpování pro levou i pravou ruku a dlouhé teleskopické tyče. Kvalitní postřikovače umožňují použití manometru na tlak postřikovače, a tím zjistíme přesné množství postřikované chemikálie nebo hnojiva.

Postačí vám jeden postřikovač

Pokud použijete postřikovač na herbicidy, stačí použít přípravek na čištění postřikovačů a pak se nám nesmíchají používané chemikálie. Bez problémů pak můžete začít hnojit. Nezapomeňte na bezpečnost práce, ochranné rukavice a brýle. Aplikaci postřiků si naplánujte pokud možno na úplné bezvětří.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Zahradní postřikovače na chemikálie i hnojiva
Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist