Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Zahradní jezírka-na co nesmíte zapomenout

Zář 1125 Autor: Redakce

Chcete na zahrádku něco nového a neokoukaného? Pořiďte si zahradní jezírko! Díky plastovým výliskům nebude jeho realizace nic složitého a kousek vodní plochy přispěje k ještě větší relaxaci na vaší zahradě. Mnohem lépe ale vypadají budovaná betonová jezírka nebo jezírka s folií.

zahradni jezirkoZákladní otázkou realizace jezírka je, zda se má jednat jen o kousek vodní plochy, nebo zda budeme v jezírku chovat ryby nebo pěstovat vodní a bahenní rostliny.Zahradní jezírka mohou také sloužit jako přírodní bazénky pro koupání. Součástí přírodního koupaliště i klasického jezírka může být potůček, osvětlení, fontánka. V moderních zahradách velmi dobře vypadá dřevěný most přes jezírko, který slouží nejen jako dekorace v japonském stylu, ale také jako odpočinková zóna.

Velmi důležitý je i výběr prostoru, kde bude jezírko umístěné. Pokud chcete téměř bezúdržbové jezírko, nesmí být v jeho blízkosti vzrostlý strom, který by nám vodní plochu špinil listím nebo jehličím. I tento problém může vyřešit kvalitní jezírková filtrace i hladinové sběrače nečistot.

Pokud si s realizací zahradního jezírka nejste jisti, není nic jednoduššího než oslovit profesionální firmu, která vám s návrhem i realizací jezírka poradí. Nebudete pak řešit vyvstávající technické problémy. Poraďte se s odborníky, prodiskutujte své nápady s rodinou a těšte se na jezírko snů. Čím přesnější vaše představy budou, tím lépe.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist