Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vzduchotechnika v rodinném domě

Kvě 1223 Autor: Redakce

V dnešním článku se budeme zabývat výměnou vzduchu v obytných prostorách. Je totiž naprosto jasné, že je v domech nutné zajistit přirozenou výměnu vzduchu. U novostaveb je to většinou vyřešeno v rámci projektového řízení. Problém nastává ve starých domech, kde jsou vyměněna okna a zamezí se tím netěsnostem, které doposud zaručovaly větrání i při zavřených dveřích a oknech. Větrání je vysoce důležité také při zatížení objektu radonem. Radon vzniká naprosto přirozeně rozpadem uranu a radia, které mohou být součástí podložních hornin.

vzduchotechnika

Na druhou stranu je nutné domy odizolovat tak, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám. I nízkoenergetické domy vyžadují kvalitní vzduchotechniku, která by byla základem pro optimální cirkulaci vzduchu v objektu.

Díky kvalitní vzduchotechnice nedochází k orosení oken, protože je zajištěna optimální vlhkost a přísun čerstvého vzduchu. Suchý vzduch v interiéru je velmi vhodný-a to nejen pro alergiky a astmatiky. Vlhčí vzduch naopak zlepšuje tepelnou pohodu, omezí množství poletujících prachových částic a alergenů a nebudete mít pocit neustálého škrábání v krku.

Vzduchotechnika svépomocí

komponenty pro vzduchotechniku

Naši čtenáři si dávno zvykli, že nepřinášíme jen a pouze ucelené informace o inovativních produktech, ale také rady tipy a návody, jak si šikovný kutil může ušetřit nemalé peníze z rodinného rozpočtu. Pokud řešíte novostavbu, pak moc dobře víte, na kolik vás vzduchotechnika od specializované společnosti vyjde. Na tyto závratné částky ale můžete zapomenout, pokud si pořídíte mnohem levnější vzduchotechnické komponenty přímo od výrobce.

Výrobcem kvalitních vzduchotechnických komponentů je ryze česká společnost D-Klima s.r.o., která se výrobou zabývá již od roku 1992. Za tu dobu společnost posbírala zkušenosti nutné k výrobě velmi kvalitní vzduchotechniky tak, že její realizaci zvládne i průměrně šikovný domácí kutil.

Všechny nutné komponenty lze jednoduše objednat v přehledném e-shopu potrubi.cz. Pokud si s výběrem komponentů nejste jisti, obraťte se na profesionály. Je ale naprosto jasné, že budete potřebovat vysoce kvalitní Spiro potrubí z pozinkovaného materiálu stáčeného do spirály, které je velmi odolné a díky svým vlastnostem nedochází ke ztrátám. Velmi důležité jsou také vnitřních spojky a tlumiče pro omezení hlučnosti.

vzduchotechnika komponenty

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist