Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme sáňky pro naše ratolesti

Pro 1304 Autor: Redakce

V zimě patří sáňkování zajisté mezi nejoblíbenější dětské venkovní radovánky. Zima se kvapem rozjíždí, Vánoce se blíží a přichází vhodný čas pro výběr a nákup sáněk. Nejen že uděláme radost dětem, ale i dospělí se občas rádi vrátí do dětských let a sáňkování si užívají úplně stejně jako ti nejmenší. Navíc sáňky přivítáme i pro procházky s těmi opravdu nejmenšími.

Předešlé generace znali jenom jeden typ sáněk, všichni víme, že k dostání byly jen sáňky dřevné, klasické. Dnes už si můžeme koupit sáňky obdařené nejrůznějšími opěrkami, madly na tlačení, stříškami nebo fusaky. Všechny tyhle vychytávky sáňkování usnadňují, zajišťují komfort i bezpečí a přitom se dají sehnat za příznivé ceny.

Klasické sáně

drevene sankyKlasické dřevěné sáňky s výpletem jsou pořád často používanými. Někteří z nás mají ve sklepě nebo jinde uložené dřevěné sáňky i po několik desítek let, takže pamatují třeba i dovádění z našich dětských let. Pokud jsme se rozhodli koupit novou nestárnoucí klasiku, seženeme ji v různých délkách (většinou od 95 do 125 cm) s nosností i 140 kg, takže na ně můžeme posadit i několik větších dětí a v klidu na ně můžeme nasednout i my-dospělí.

Výplet bývá vyroben z nepromokavé textilie a součástí nebo k dokoupení jsou popruhy na usnadnění manipulace se sáňkami. Pro větší bezpečnost malého dítěte (do šesti let) jsou některé dřevěné sáně vybaveny ohrádkou, případně ohrádku dokoupíme. Jednoduše ji připevníme pomocí šroubků a matiček, a když dítě povyroste, tak ji můžeme zase odmontovat. Na obyčejných saních se větší děti nejvíce vyblbnou. Seženeme je v ceně tak od jednoho tisíce. Výrobci dřevěných saní jsou třeba Sulov nebo Bohemia.

Vychytané sáňky

sane pro miminaPro pohodlí a bezpečnost je na trhu nespočet sáněk, které jsou vybaveny opěrkou, madlem nebo třeba i fusakem. Všechny tyto součásti jsou k dostání i samostatně. Sáňky vybavené všemi těmito věcičkami můžeme tedy používat pro děťátko už od šesti měsíců. Samozřejmě i tak musíme být opatrní, ale je výhodou, že můžeme trávit čas na sněhu a to nejen na horách. Co se týká materiálů, konstrukce saní může být vyrobena z odlehčených ocelových trubek nebo i z plastu, takže se při tahání nebo tlačení sání tolik nenadřeme. Vybírat můžeme i z různých barev.

U sáněk, které nejsou dřevěné, musíme počítat s menší nosností. Pokud potřebujeme ušetřit prostor, třeba sáňky naložit do menšího auta nebo uskladnit, vybrat můžeme i sáně skládací. Rozložené i složené jsou rychle a na cestování jsou ideální. Výrobců je na trhu mnoho, mezi nejznámější jsou třeba Piccolino, které vyrábí moderní sáňky s ocelovou konstrukcí i s madly, opěrkami a fusaky, které se dají k modelům i dokoupit nebo třeba firma TAKO, ti zase nabízejí velký sortiment sáněk s fusakem pro naše nejmenší.

Další výhody moderních sáněk

Zmíněné vychytávky jsou vhodné pro sáňky určené pro procházky s nejmenšími dětmi.  Výhodou opěrky zad, nebo ohrádky je v první řadě bezpečí a jistota, že pokud sáňky táhneme za sebou, tak sedící dítě ze sáněk nespadne. Potomek má přitom také skvěly rozhled a pohodlí. Madlo na tlačení zase umožňuje mít dítě pořád na očích. Skvělé je, když je madlo vybaveno polohováním, takže ho můžeme nastavit podle požadované výšky. Fusak zase zajistí teplo a také děťátko fixuje, aby nevypadlo.

Sáňky jako kočárek

sane misto kocarkuKdyž je všude bílo, dají se sáňky vybavené madlem, stříškou i fusakem použít pro miminko klidně místo kočárku. Stříška ochrání před mrazem i větrem. Takže pokud se chystáme na procházku, kde není o sníh nouze, tyto sáňky jsou ideální. Dokonce je někdy v kompletu rukávník připevněný na madla, který určitě maminky nebo tatínkové ocení. Nový celkový komplet i se stříškou seženeme v ceně od dvou tisíc, ale když budeme hledat v bazarech, najdeme zajisté zachovalé použité komplety za dobrou cenu. Když máme k dispozici sáňky se všemi těmito proprietami, můžeme na nich vozit miminka už od šesti měsíců věku.

Je to čistě otázka vkusu a nároků, jaké sáňky si vybereme. Také hodně záleží na věku dítěte, pro které se chystáme sáňky pořídit a na prostředí, ve kterém je budeme využívat.

Sáňkování pro větší

Pro ty, kteří se nespokojí jen s malým kopcem, se v horských letoviscích dá sáňkovat na speciálních tratích. Třeba na Ještědu vás na začátek trasy vyveze i lanovka, ovšem tyto tratě jsou vhodné pro větší nebo dospělé, protože podmínky jsou drsnější a kopce prudší. Třeba ve Špindlu se zase můžeme vydat na večerní sáňkování. Ve většině středisek je možné si sáňky na poplatek vypůjčit. Sáňky v půjčovnách bývají vybaveny i brzdou, která je na větších kopcích neocenitelná.

sane pro deti recenze

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Vybíráme sáňky pro naše ratolesti
Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist