Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vybíráme jímky a septiky

Kvě 1227 Autor: Redakce

Naše články se nezabývají jen příjemnými tématy, jako je koupání v bazénu a kytičky. Každý, kdo řeší novostavbu, moc dobře ví, že se stavbou souvisí spousta problémů. Jedním z nich je, jak vybrat vhodné a spolehlivé dodavatele. Jistě řešíte materiál pro hrubou stavbu. Již v prvopočátku ale musíte myslet také kanalizaci a hospodaření se srážkovými vodami. Tato problematika je striktně dána také naší legislativou. S povrchovými vodami souvisí rovněž fakt, že stavba by neměla mít negativní vliv na hladinu podzemní vody, přetížení stokových sítí a podobně.

Jímky a septiky

brescoPokud se napojíte na městskou kanalizaci, máte vyhráno. To ale není v mnoha případech možné. Pak musíte uvažovat nad usazovacími nádržemi-septiky. Těch můžete vybrat několik druhů a typů. Zdaleka nejvyhledávanější jsou několikakomorové septiky s přepadem, ve kterých dochází k dobrému biologickému životu, při kterém vzniká kal. Ten se asi po roce nahromadí tak, že je potřeba septik vyvést.

Vyvážení vás nemine ani v případě jímky, kterou občas familiárně nazýváme žumpa. Žumpy se musejí vyvážet mnohem častěji než septiky. Jedno vyvežení vyjde řádově asi na 1000 Kč a je nutné asi jednou za 2 měsíce. Vše závisí na velikosti jímky a také počtu osob v domácnosti, která odpadní vodu produkuje. Je zákonem zakázáno vypouštět septiky i jímky po vlastní ose. Vždy je nutné najmout specializovanou firmu, která obsah odveze do čistírny odpadních vod.

Dodavatel jímek a septiků

Jak již bylo řečeno v úvodním odstavci, výběr dodavatele materiálu a zboží na stavbu je velmi důležitý. Nás zaujala společnost Firma BRESCO a.s., která vyrábí a dodává jímky a septiky z vysoce kvalitního plastu již 18 let. Díky těmto letitým zkušenostem máte jistotu, že kupujete velmi kvalitní jímky či septiky s dlouhou životností.

V nabídce jsou krom plastových jímek a septiků také vodoměrné šachty, revizní šachty a vysoce funkční domovní čistírny vod s kapacitou od 3 do 15 osob v domácnosti.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Úno 2024>>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist