Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vrtání studní

Čvc 1216 Autor: Redakce

vrtani studneProtože se nám stále hromadí dotazy na možnosti, jak ušetřit, přinášíme vám článek na téma studny. Je naprosto jasné, že výkyvy počasí dokáží na zahrádce divy. Zalévat musíme kulturní plodiny, zeleninu i trávník. Už ani nezmiňuji napouštění zahradního bazénu a podobně. Cena vodného a stočného je čím dál vyšší a vyhlídky nejdou růžové. Proto se mnoho lidí snaží, ať už s pomocí nějaké specializované firmy, nebo svépomocí, vykopat studnu. Ovšem kopané studny jsou v dnešní době nahrazovány mnohem výhodnějšími studnami vrtanými. Právě proto se dnes na vrtané studny zaměříme.

Investice do studny není nijak malá, proto byste si měli vybrat jen prověřenou společnost, která vám studnu vyvrtá pokud možno na klíč. S tím také souvisí fakt služeb, jako je odhad hladiny podzemních vod, zkouška podloží a podobně. Je naprosto běžné, že voda se objeví až v hloubce asi 20 metrů, což celou záležitost dost prodraží. V konečném důsledku se ale investice do vrtané studny brzy navrátí. Studny mají všeobecně velmi dlouhou životnost, a pokud nedojde k narušení rezervoáru podzemní vody, může studna sloužit po generace.

Hloubka a průměr studny

vrtane studneJiž zmíněná hloubka studny je asi nejvýznamnějším parametrem. Zmínit ale musíme také průměr studny. O potřebném průměru vždy diskutujte, protože ne vždy platí, že čím má studna větší průměr, tím vydatnější bude. To bychom měli hloubku a průměr studny. Zamyslet se ale musíte také nad podložím, protože ne každé je pro studnu vhodné. My jsme ale narazili na Vrtané studny – Antonín Doseděl. Tato společnost, která na našem trhu operuje více než 15 let, počítá i s faktem, že je naprosto běžné narazit na odlišné podloží, než které byste očekávali podle hydrogeologické mapy. Výjimkou není ani vrtání ve tvrdých horninách a těžko dostupných lokalitách. Díky speciálním technologiím ale mohou mít studnu i všichni ti, kteří mají na svém pozemku písčité, sprašové a tekuté jíly nebo písčité a hlinitopísčité štěrky.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

4 reakce na Vrtání studní
 • Petr 5.12.2021 (19:55)

  Dobrý den, i mě vrtal pan Doseděl. Pan Doseděl je takový samorost, ale co se týče odvedené práce nemůžu říci půl slova. Vše kolem vrtu vysvětlil a vrt je 100%.

 • Mgr. Marta 6.2.2016 (17:39)

  Hezkej web. Realita ovsem tristni – rezava V3S se samotnym Dosedelem bez lidi. Tezke jednani, nedoporucuji.

 • David S. 8.3.2015 (10:41)

  Pan Doseděl nám vrtal v roce 2011 v Uh. Brodě studnu. Vrtal v těžkém terénu, s obtížným přístupem a sypkým položím.
  Velmi mile nás překvapilo, že z tak malého průměru se dá čerpat bez přestávky NONSTOP. Vodu máme stále čistou a bez dusičnanů, při hloubce vrtu pouhých 17m. Jsme nadmíru spokojeni. Práci pana Doseděla můžeme jen doporučit. Manželé z Uherského Brodu.

 • V.K. 27.8.2013 (15:14)

  Namam dobrou zkusenost z prace teto firmy. Nikdy vice bych je nezavolal.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist