Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Vrtací a sekací kladiva

Lis 1119 Autor: Petra Kupská

vrtaci kladivoUž také domácí kutilové pomalu zjišťují, že se bez určitých pomocníků neobejdou. Proto k aku vrtačkám a šroubovákům pomalu dokupujeme také různá elektrická kladiva a podobné nářadí. Vrtací kladiva totiž bez větší námahy umožňují odsekávání starého obložení, prorážení otvorů do zdí z různých materiálů a další bourací práce, které jsou nutností například při různých typech rekonstrukcí. Drážky pro elektroinstalace budou jednoduchým úkolem pro kladiva s přímočarým vratným pohybem, tzv. sekací kladiva.

Při výběru podobných větších pomocníků buďte ale obezřetní a kupujte jen moderní kladiva značky Bosch nebo Makita. Tyto značky jsou zárukou kvality a vynikají inovativním technologickým zpracováním elektrického nářadí. Proto si můžete nový přírůstek do vaší dílny užívat po dlouhá léta bez jakýchkoliv oprav.

Krom výběru značky věnujte pozornost také hmotnostním třídám. Domácí kutilové si zcela jistě vystačí s bouracími kladivy do interiéru nebo s kladivy na akumulátor. Nižší třídy se vyznačují většinou rychloupínacím systémem SDSplus a mají podobný vzhled jako větší vrtačky. Technologicky se jedná o pohyb úderníku, který je poháněn elektromotorem nebo bateriemi.

Pro sekání na vyšší úrovni budete potřebovat bourací kladiva vyšší třídy s upínacím systémem SDSmax, která umožňují bourací práce většího rozsahu. Podle informací od výrobce s nimi zbouráte až 200 kg betonu za hodinu.

Dále se musíte rozhodnout, zda budete chtít kladivo s příklepem nebo dokonce kombinované s vrtačkou.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist