Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Včelka Mája se vrací v novém provedení

Čvc 1418 Autor: Františka Podzimková

Legendární hrdinka, kterou všichni nanejvýš dobře známe, se vrací zpátky na obrazovky České televize. Řeč je o Včelce Máje – odvážné, troufalé a sympatické včele, která spolu se svými dalšími kamarády z řad hmyzu prožívá poutavá a nezapomenutelná dobrodružství.

Vcelka MajaOd doby vzniku prvních dílů, které existují od roku 1975 (vznikaly v koprodukci v zemích jako je Japonsko, Kanada, Západní Německo a Rakousko a odtud se šířily do různých koutů světa) už uplynula pěkná řádka let. V dnešní době se populární seriál vrací s několika desítkami nových dílů, ve kterých na diváky čekají nová výjimečná dobrodružství.

Konkrétně se s Májou můžete setkat na obrazovkách v nové animované podobě. Pořad včelka Mája je vysílán v počítačovém formátu CGI. Nové technologie umožňují ztvárnit klasický seriál v moderním podání. Pravidelné vysílání naleznete na programu České televize v televizním pořadu Kouzelná školka, který je určen především dětem předškolního a školního věku. První díly byly odvysílány již během podzimu 2013.

Vcelka MajaCíl, který se seriálu snaží úspěšně plnit, je probudit v dětech zvídavost a lásku k přírodě. Pozornost je kladena i na mezilidské vztahy jako přátelství a šlechetné lidské vlastnosti – odvahu, porozumění, trpělivost a chápavost. Edukativní podtext malým divákům přiblíží i přirozený chod přírody. Upozorní na křehkost živočichů a nabídne jim i spoustu zajímavých faktů a informací ze života hmyzu.

Historie seriálu sahá až do roku 1912. Tehdy byla vydána Waldemarem Bonselsem napsaná kniha „Včelka Mája a její dobrodružství“. Ta se v roce 1975 stala inspirací pro vznikající seriál Včelka Mája a právě v tom roce byly premiérově odvysílány i jeho první díly.

Odvážná Včelka si rychle získala srdce nejrůznějších diváků. Skóre seriálu s odvysíláním na 136 televizních stanicích, ve 120ti zemích po celém světě, tak překvapí jen málokoho.

Vcelka MajaÚspěšným Májiným návratem na televizní obrazovky však příběh nekončí. Během letošního roku se s ní totiž budeme moct setkat i na plátnech kin. A sice ve zbrusu novém 3D formátu. Realistický 3D formát jistě potěší nejednoho dětského (možná i dospělého) fanouška. V sedačkách kin se budou moct skutečně vžít do světa, ve kterém Mája žije, a spolu s ní, i jejími přáteli Hopem a Vilíkem, prožít nová dobrodružství plná překvapení, jako by tam skutečně byli. V novém příběhu se totiž Mája se svými věrnými přáteli vydá mimo své domácí území – louku – a bude se muset potýkat s neznámými nebezpečími. Naštěstí má ještě spoustu dalších kamarádů, které jí v tom nenechají a tak vše dobře dopadne.

Vcelka MajaMilovníci, kteří se nového filmu nemohou dočkat, mohou již teď navštívit interaktivní webové stránky, kde na ně čeká nepřeberné množství zábavy. Dlouhé chvíle si můžete zkrátit online hrou „Osvoboď Máju“, kde budete mít za úkol navést Máju při průletu krajinou a pomoct jí nasbírat dostatek pylu. Připraveny jsou také poučné příběhy, které vás zasvětí do tajů hmyzího života. Tvořivé děti si zamilují omalovánky se seriálovými motivy. Omalovánky se dají pak jednoduše vytisknout a rozvěsit po dětském pokojíku. A jako bonus můžete své kamarády potěšit e-pohlednicí. Na webu vás čeká spousta legrace a zábavy, kterou si můžete zkrátit dlouhou chvíli při čekání na nové filmové zpracování.

Vydavatelství Egmont ČR také připravilo časopis plný příběhů, kvízů a her. Vychází pod příznačným názvem „Včelka Mája“ a jeho barevné ilustrace vás zkrátka nadchnou. Pokud rádi soutěžíte, určitě navštivte nejbližší trafiku a některé soutěže se zúčastněte. Výhry opravdu stojí za to.

A i když v soutěži neuspějete, nemusíte si zoufat. Produkty na motivy Včelky Máji se dají zakoupit v každém větším hračkářství. Licencovaných produktů se na českém trhu dá sehnat více jak 1 300 druhů. Interaktivní knihy, stolní hry, puzzle, plyšové hračky, hračky do koupele, doplňky do pokojíku a dokonce i oblečení. Všechny produkty jsou u dětí velmi oblíbené a uvidíte, že jim jimi uděláte skutečnou radost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist