Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Vánoční pamlsky pro čtyřnohého mazlíka? Ano, ale…

Lis 1128 Autor: Komerční sdělení

pamlskyPro většinu chovatelů je při výběru krmiv důležitý pozitivní vliv na zdraví zvířete. Dobré úmysly dopřát kočce nebo psovi to nejlepší ale bývají porušovány svátečním mlsáním, kterým chovatelé svým domácím mazlíčkům bezděky mohou škodit.

Kde je zlatá střední cesta mezi tím, aby mohli naši čtyřnozí parťáci slavit Vánoce s námi a jejich zdravím?

O nevhodných pochoutkách pro domácí mazlíčky hovoří uznávaný odborník na výživu domácích zvířat, Ing. Martin Kváš: „Nejrozšířenějším zlozvykem majitelů psů a koček je krmení různými delikatesami, které nejsou určeny pro zvířata, nejčastěji zbytky lidského jídla.  Zvířecímu organismu nedělají dobře ani v malém množství, protože není na příjem podobných potravin připraven, obzvláště při výživě jednodruhovým typem krmiva.“ V případě, že tedy krmíte svého miláčka suchými granulemi a čas od času mu jeho menu ochutíte masem z konzervy, mohou kusy syrového masa, kosti od kuřete, jogurt a jiné lidské jídlo zvířeti skutečně uškodit.

Některé potraviny jsou pro domácí zvířata vyloženě nežádoucí. Nejzásadnější stopku má kakao respektive čokoláda, která zvířeti může způsobit i smrtící otravu. Toxické účinky v organismu zvířete však způsobují i cibule a česnek, ořechy, hroznové víno, káva aj. Mezi méně závažné následky nevhodného přikrmování navíc patří problémy se zubním kazem, zažíváním, střevní mikroflórou a nadměrnou hmotností. „Než chodit se zvířetem po veterinářích a platit drahá vyšetření a léky, je lepší myslet na prevenci a zvolit speciální pochoutky pro kočky a psy. Některé dokonce obsahují důležité vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné složky,“ doplňuje Ing. Kváš.

Pochoutky Let´s Bite! jsou součástí superprémiové produktové řady Brit Care vyrobené z kuřecího, kachního či rybího masa. Nejenže zaručeně chutnají pro své původní masové aroma, ale zároveň jsou vhodným doplňkovým zdrojem vitamínů i minerálů pečujících o zdraví psa i kočky. Jsou totiž přirozeným zdrojem nenasycených mastných kyselin Omega 3 a Omega 6, potřebných pro zdravou kůži a lesklou srst. Zároveň obsahují vápník nezbytný pro a silné zuby. Péči o chrup doplňují i speciální psí dentální pamlsky, novinka v péči o zuby a dásně zvířete. Ty napomáhají účinné ochraně proti zubnímu plaku, bakteriím a působí preventivně na vznik zubního kamene.

Chystáte se svého mazlíka potěšit překvapením pod vánočním stromkem? Vyzkoušejte i novinku z jehněčího masa, balíček chutí multipack či nové variace gramáží. Další, sladkou a zároveň zábavnou laskominou jsou speciální pochoutky pro zvířecí bříška v klasickém, 24 okénkovém adventním kalendáři Brit Merry Christmas. Na rozdíl od jiných svátečních laskomin neobsahuje žádné nežádoucí složky, například kakao. Pro kočky a psy stravitelné látky doplňuje speciální esence, díky které si mazlíci skutečně zamlsají. Těšte se na Vánoce společně!

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist