Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Vánoční dárky pro psy

Pro 1113 Autor: Redakce

Vánoce jsou časem hojnosti nejen pro nás, ale také pro naše čtyřnohé miláčky. Je jasné, že pod stromečkem najdou velkou spoustu pamlsků, ale zapomenout byste neměli ani na hračky pro psy. Zcela jistě nedoporučujeme kupovat lidské hračky, jako plyšáky a podobně. V chovatelských potřebách seženete neskutečné množství hraček, takže zcela určitě vybere každý.

Psi se dělí na „arpotéry“ a „pamlskáře“

hazec mickuNěkteří psi milují aportování a ono samo je pro ně odměnou. Další skupinou jsou pejsci, kteří vám sice klacík, míček, nebo jiný aport přinesou, ale očekávají za to pamlsek. Zkuste se s pejskem přetahovat-k takovému účelu se nejlépe hodí míčky se šňůrkou. Aportování ve svém psu podporujte, jako u lidí je totiž i pro zvířata velmi důležitý pohyb. Pokud máte živějšího pejska a nemáte zrovna čas s ním každý den absolvovat několika hodinovou vycházku, aportováním všeho možného ho můžete dostatečně utahat. Jako pomůcku pro házení míčku si pořiďte plastový vrhač míčků. Vyrábí se ve dvou velikostech a jeho cena je od 70ti Kč. Speciálním druhem aportování je dog frisbee.

Hračky pro zlobivé pejsky

micky na pamlskyPokud necháváte psa samotného déle než dvě hodiny denně, začne se nudit. Pomoci vám může míček na pamlsky. V jeho nitru je labyrint, kam nasypete pamlsky nebo granulky. Pes bude míček koulet po podlaze, tím vypadnou dobroty a on se tak zabaví na dlouhou dobu.

Kousání a žvýkání psi potřebují

hracky dentafunŽvýkání kostiček z bůvolí kůže nebo činek z bavlny, posiluje zuby a dásně. Pes se tak částečně může zbavit zubního plaku a nespornou výhodou je také fakt, že nebude mít potřebu kousat dřevěný nebo čalouněný nábytek. Velmi vyhledávané jsou i latexové hračky, které na rozdíl od plyšových vydrží mnohem déle. Psi většinou nemají tendenci hračku rozkousat, ale pokud ano, nemusíte se obávat případného spolknutí částí hračky. Latexové hračky pro psy jsou naprosto netoxické a bez problému projdou trávicím traktem. Velmi vyhledávanou skupinou hraček jsou hračky na čištění zubů. Jde o označení DENTAfun (Na obrázku DENTAfun Jumper). Tyto hračky jsou z tvrdé, téměř nezničitelné gumy a obsahují štěrbiny, které nenásilně zbavují zuby plaku a počínajícího kamene.

Inteligentní hračky pro psy

hracky inteligentniDo této kategorie můžeme zahrnout i již zmiňované míčky na pamlsky, které řadíme do první kategorie obtížnosti. Všechny inteligentní hračky schovávají ve svých útrobách psí dobroty a pes se musí snažit přijít na princip hračky a tak se k vysněnému pamlsku dostane. Takto se cvičí mozek psa, což velmi oceníte u klasického výcviku. Her je na našem trhu nepočet. Vždy ale začínejte s těmi jenoduššími a postupujte ke složitějším logickým hrám jako je například Kicker. Asi se budete divit, ale inteligentní hračky můžete pořídit rovněž pro kočičky.

Zvukové hračky

chrochtajici prasatkoKdo má psa moc dobře ví, že pískací hračky moc dlouho nepískají. Psa velmi baví pískadlo z hračky vydolovat. Ovšem pod stromečkem jde o nejvyhledávanější hračky. Pokud vás pískání hraček rozčiluje, doporučujeme například chrochtající prasátko, krákajícího havrana a podobně. Zvuky v psovi probouzí chuť hrát si. Je jasné, že si pes i majitel se zvukovými hračkami užije spoustu legrace.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist