Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Úložné boxy na nářadí

Říj 1031 Autor: Petra Kupská

dárek pro mužebrasna na naradiPořádek v pracovní dílně patří k často diskutovaným tématům jak mezi kutily, tak profesionálními řemeslníky. Pokud máte dílnu vybavenou kvalitním nářadím, určitě čas od času řešíte problém „kam s ním“. Nářadí musí být nejen bezpečně uložené, ale v případě potřeby také hned po ruce.

V pracovních prostorách se dobře osvědčují dílenské skříně či policové regály, kdy část tvoří perforovaná stěna, na kterou lze pomocí háčků nářadí zavěsit. Pokud nemáte pro svou dílnu speciální místnost a nářadí si za prací nosíte s sebou, jsou vhodným řešením přenosné boxy na nářadí. Boxy na nářadí se prodávají v různých provedeních – prvním vodítkem je velikost a objem který pojmou, dále způsob rozčlenění vnitřního prostoru a v neposlední řadě celkové zpracování.

Při výběru byste si také měli všimnout materiálu, ze kterého je korpus boxu vyrobený, zajišťovacích zámků – jsou plastové nebo kovové? a madla – je pohodlné do ruky?… jakým způsobem je madlo připevněné ke korpusu boxu?

Pokud potřebujete uskladnit drobný spojovací materiál (šroubky, vruty, hmoždinky), vyberte si box, jehož součástí jsou organizéry s členěním.

kufr na naradiOrganizéry jsou obvykle zabudovány do víka boxu a v ideálním případě je možné je vyjmout a pracovat s nimi zcela nezávisle. Jestliže přenášíte nářadí na větší vzdálenosti, oceníte výhody pojízdného boxu na nářadí opatřeného kolečky a sklopnou nebo výsuvnou rukojetí.

Jako alternativa k boxům se nabízejí brašny nebo kufry na nářadí, které však spíše než domácí kutilové využijí profesionálové od řemesla (elektrikáři, instalatéři). Pokud pracujete v podmínkách se ztíženým přístupem k nářadí (například při výškových pracích – tesaři, stavaři), zkuste se poohlédnout po speciálních brašnách na nářadí, které se upevňují na opasek.

A protože se nám blíží konec roku,může být box na nářadí zajímavým tipem na vánoční dárek. Insipiraci přináší internetový obchod naradi-naradi.cz, kde si lze vybrat vhodný box, kufr nebo brašnu na nářadí v klidu a z pohodlí domova.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist