Internetový hobby magazín

Menu

KONOPEX OSTRAVA 2019

Nejnovější články

Informace o události

Čtvrtý ročník konopného veletrhu KONOPEX OSTRAVA 2019 se koná v kulturním centru Dolní oblasti Vítkovice od pátku 19. do neděle 21. dubna 2019. Hlavním cílem veletrhu je informovat širokou veřejnost o rostlině konopí, o její historii a mnohostranném využití, prospěšnosti a obrovském potenciálu pro budoucnost. Bohatý třídenní program zahrnuje nejen veletrh a možnost si nakoupit pro nadcházející sezonu, ale také přednášky, workshopy, besedy, soutěže a zábavu.

Venkovní program a přednášky jsou přístupné pro všechny návštěvníky zdarma. Pro návštěvníky do 13 let a od 60 let jsou zdarma taktéž veletržní expozice.

Užijte si krásný víkend a navštivte jedinečnou kulturní, vzdělávací a prodejní akci v unikátních industriálních prostorech Dolních Vítkovic v Ostravě. Hlavní výstavní plocha veletrhu KONOPEX 2019 bude opět umístěna do krásných prostor bývalých Starých koupelen v Provozu Hlubina. Tuzemští i zahraniční vystavovatelé představí své produkty, technologie i služby a seznámí vás s novinkami ve využití konopí. Prodejní a výstavní expozice budou věnovány pěstování a zpracování konopí (semena a legální sazenice konopí i dalších bylin, substráty, hnojiva, hydroponie, aeroponie, zahradní technika, pěstební pomůcky) i finálním konopným produktům a doplňkovému zboží (masti, CBD produkty, textilie, potraviny, kosmetika). Představí se také různé organizace a spolky, které se konopím zabývají. Praktické zkušenosti získáte na workshopech míchání konopného betonu, sázení a řízkování bylin, výroba konopných mastí. Připraveny jsou také soutěže o hodnotné ceny a další doprovodný program. Vyzkoušejte na vlastní kůži konopnou kosmetiku, ochutnejte zdravé konopné potraviny, oblečte se do konopného textilu, osahejte si konopné stavební materiály, připravte se na nadcházející pěstební sezónu. Rozšiřte své vědomosti o konopí a podpořte svůj zdravý životní styl.

Konference, přednášky a konopná osvěta

Nedílnou součástí veletrhu je již tradičně třídenní odborná konference, na které získáte spoustu užitečných informací a nejnovějších poznatků o pěstování i využití této všestranné rostliny. Bohatý program zahrnuje přednášky a besedy s odborníky na konopnou tématiku ve čtyřech blocích – léčebné využití konopí, jeho přínos pro výživu a zdraví, jeho národohospodářský význam a konopí ve stavitelství.

Na konferenci vystoupí přední čeští experti na legislativu, drogovou prevenci i léčebné využití konopí jako jsou Dušan Dvořák, Jindřich Vobořil, Robert Veverka nebo Pavel Kubů. Svou část v bloku přednášek dostane i poslanec za Pirátskou stranu Tomáš Vymazal – předkladatel návrhu zákona o regulaci a nakládání s konopím.

Přednášky jsou veřejnosti přístupné zdarma a naskytne se tak možnost poslechnout si experty, kteří budou přednášet o zajímavých tématech.

Workshopy

Tradiční workshopy nabídnou informace a dovednosti z různých oborů. Návštěvníci se naučí vyrobit domácí konopnou mast a další preparáty pro samoléčbu konopím. Naučí se, jak správně sázet, přesazovat a řízkovat rostliny. Dozví se postup při míchání konopného betonu a získají přehled v použití přírodních materiálů ve stavebnictví.

Areál veletrhu KONOPEX

Venkovní prostory jsou veřejnosti přístupné – stejně jako všechny přednášky – zdarma a nabídnou stánky s gastronomickými specialitami a občerstvením, čajovnu, posezení, umění, doprovodný program s různými soutěžemi a hlavně hodně muziky.

Celý areál nabízí nevšední estetický zážitek, kulturní i adrenalinové vyžití, řadu dobrodružství a všemožných radovánek pro celou rodinu. Den si můžete zpestřit prohlídkou dolů, návštěvou vyhlídkové věže Bolt Tower, na lezecké stěně, ve Velkém světě techniky či jinde v kouzelném veletržním a festivalovém městečku Dolních Vítkovic. 

Vstupenky na veletrh

Vstup do venkovního areálu veletrhu je zdarma. Přijďte vyzkoušet gastronomické speciality, užít si doprovodný program nebo navštívit přednáškový sál. Zpoplatněn je pouze vstup do prostor veletržních expozic. Vstupenku pořídíte online na portálu goout.cz nebo přímo na místě za 150 Kč na všechny tři dny. Mladší 13 let a starší 60 let mají vstup do prostor veletržní expozice zdarma.

Fotogalerie:

Datum/čas
19. 04. 2019 - 21. 04. 2019
Celý den

Místo konání:
Dolní oblast VÍTKOVICE

Mapa


Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 

 

<<Říj 2023>>
PÚSČPSN
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist