Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Typové rodinné domky mají své výhody

Srp 1723 Autor: Redakce

Toužíte si nechat postavit dům, ale nemáte úplně představu, jak by měl vypadat? Pak vám přijdou vhod typové projekty, tedy univerzální domy, které jsou již zpracovány a vyzkoušeny v praxi. Nevyžadujete-li nic speciálního, budou vám bohatě stačit. Mají mnoho výhod.

Typové domy u nás proslavily především firmy zaměřující se na dřevostavby, avšak typovou stavbu vám dnes nabídne téměř každá stavební společnost, i zděnou. Mnozí zákazníci k nim totiž přichází s požadavkem, že chtějí postavit dům, ale nevědí, jak by měl vlastně vypadat. Navržený projekt typové stavby jim může posloužit jako inspirace, není vždy nutné se podle plánu držet do posledního puntíku, lze ho i trochu modifikovat.

stavba typoveho domu

Co oceníte?

Velkou výhodou typových domů je rychlost. Jelikož mají zpracovanou kompletní dokumentaci, proces výstavby se urychlí. Většinou bývají zpracované také 3D vizualizace, takže máte možnost se rovnou podívat, jak bude hotový dům vypadat. Některé firmy dávají zájemcům dokonce možnost navštívit realizovanou stavbu, lze tedy zhlédnout váš budoucí dům naživo.

Typové projekty bývají levnější. Nejen proto, že nemusíte platit architekta a veškerou dokumentaci, ale také vzhledem k pojetí celého domu. Typové stavby bývají vždy navrhovány tak, aby byly levné a zaujaly potenciální zákazníky. S nízkou cenou se ovšem pojí první nevýhoda.

typovy dum

A jaké jsou nevýhody?

Aby byly náklady co nejnižší, počítá se u staveb typových domů zpravidla se základními materiály. Nejsou nutně špatné a nekvalitní, avšak za jiných okolností by vám byl možná doporučen jiný stavební materiál.

Druhou nevýhodou je pak absence originality a individuálního přístupu. Podobný či úplně stejný dům jako vy můžou mít i desítky dalších lidí. Třeba se s nimi nikdy nepotkáte, nebo se bude jednat o vaše sousedy. Kdo ví. Ze strany stavební společnosti na vás bude nahlíženo spíš jako na dalšího klienta, nečekejte žádné velké individuální vazby.

typovy dum

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Typové rodinné domky mají své výhody
  • Robin 21.2.2018 (17:27)

    Koukni se na interiery4u jsou dosti kvalitní a dělají nádherné kuchyně, moje segrá si od nich nechala jednu navrhnout a vyrobit

  • Adéla 12.2.2018 (10:30)

    Nám se dostavuje dům u prahy, tak jsem zvědavá jak jej budeme mít hotový. No zatím se koukám po vybavení do domu, ale nějak si nemůžu poradit s kuchyní.. potřebovala bych radu 🙂 můžete někdo pomoci?

Kategorie
<<Čvc 2020>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události

Přidat na Seznam.cz

Spolupracujeme:
Odběr novinek


Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist