Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Tipy na rychlé mytí oken: Lesk jako blesk za pár minut? Jde to!

Pro 1821 Autor: Redakce

Vánoce jsou za rohem, a je proto nejvyšší čas nachystat do svátečného lesku také okna. Poradíme vám, jak strávit mytím oken co nejméně času.

myti oken

Před Vánocemi existuje minimálně několik desítek naléhavějších povinností než mytí oken. Pokud si ale nechcete kazit vánoční svátky pohledem ven přes ušmudlaná okna, přece jen byste mytí oken trochu času obětovat měli. Správný pracovní postup a zvolené čistící prostředky vám ale celý úklidový proces značně urychlí.

  1. V první řadě sundejte záclony, jistě za celý rok už pořádně zaprášené, a dejte je vyprat. Zatímco se budou prát, můžete se pustit do oken.
  2. Z parapetu odkliďte všechny květináče, ozdůbky, svíčky a dekorace a pořádně je otřete od prachu a skvrn od rozlité vody při zalévání. Omeťte okolo oken také všechny pavučiny a vyprovoďte z domu případné pavouky.
  3. Prohlédněte si těsnění oken u skel a rohy okenních výklenků. Není nikde plíseň? Na těchto místech ráda kondenzuje voda a vytváří plísním živnou půdu. Pokud nějaké chomáčky plísně objevíte, pečlivě je odstraňte Savem. Zeď postříkejte, okenní těsnění otřete vatovou tyčinkou namočenou v přípravku.
  4. Jakmile budete mít plísně zlikvidovány, soustřeďte se na žaluzie a rolety. Vnitřní stínění stačí otřít vlhkou utěrkou od prachu. Na venkovní žaluzie vezměte slabý roztok saponátu, abyste je očistili od mastnoty, a následně je omyjte buď zahradní hadicí nebo parním čističem.
  5. Otřete pořádně rámy a okna umyjte přípravkem určeným na okna. Usnadníte si tím výrazně práci. Vyleštit skla stačí buď suchou švédskou utěrkou nebo novinovým papírem.
  6. Vyndejte z pračky vyprané záclony a ještě vlhké je pověste, aby se hezky vypnuly.

Tip: Rámy rozhodně nečistěte nasucho. Jednak vám to nepůjde tak dobře jako při mokrém čištění a jednak například u oken s hliníkovými rámy vzniká suchým čištěním statická elektřina.

Při mytí a čištění oken se vystačíte s přípravky běžně dostupnými v obchodech. Při jejich nákupu doporučujeme využívat slevy prodejců. Podívejte se například do letáků Globus, pořiďte si čistící přípravky za příznivé ceny a ušetřete na dárky.

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist