Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Stavíme nový plot. Jaký typ si vybrat?

Srp 1327 Autor: Redakce

Pokud potřebujete okolo vašeho domu či chalupy postavit plot, jistě se zabýváte otázkou, který typ plotu zvolit anebo komu stavbu vašeho plotu zadat. V tomto případě jste tu dnes správně, protože v dnešním článku se budeme zabývat všemi možnými způsoby, jakými si můžeme plot postavit.

pletivovy plotPrvní možností je pro vás klasický pletivový plot. Tato varianta je asi jedna z nejrozšířenějších a také ji můžete nejčastěji potkat. Svou oblíbenost si pletivový plot vysloužil zejména pro svou jednoduchost, nízké náklady na pořízení a i jeho stavba nepatří k těm nejvíce složitým. Co vše je tedy nutné udělat? Nejdříve bude samozřejmě nutné změřit si obvod vašeho pozemku. Změřit si pozemek je velice důležité, protože díky tomuto kroku zjistíte, kolik materiálu budete potřebovat. Také je nutné vyznačit si místa, kde budou stát betonové sloupky. Místa si vyznačíme tím, že během měření obvodu našeho pozemku si každé 2 metry natáhneme provázek a přichytíme ho ke kolíku v zemi. Poté se již můžete vrhnout na stavbu betonových sloupků. Při jejich stavbě začneme tím, že v místě, kde máme kolíky, si uděláme díry, které by měly být do minimální hloubky 80 cm. Tuto díru vyplníme suchým betonem a můžeme umístit sloupky. Na sloupky se poté umístí vodící drát, který budeme napínat až k poslednímu sloupku. Poté nám již zbývá natáhnout pletivo a máme hotovo. Tento pletivový plot si zvládnete postavit i vy, ale pokud se vám do toho nechce, můžete ho zadat nějaké firmě, která vám udělá tu nejpříjemnější cenovou nabídku.

Další možnost je plot z přírodního kamene. Takový plot vypadá velice hezky a rozhodně nijak nebude narušovat vzhled vaší zahrady a okolí. Kromě toho, že je plot z přírodního kamene opravdu hezký, má další velkou výhodu a tou je jeho kvalita a životnost. I bez velkých starostí by vám plot měl zůstat ve velmi dobrém stavu po dlouhou dobu. Ovšem jak už to tak bývá, i zde naleznete velkou nevýhodu. Tou je náročnost při stavbě plotu. A od náročné stavby plotu se také odvíjí jeho cena, kterou si za jeho stavbu firmy často řeknou.

dreveny plotMezi další přírodní materiály patří dřevo. A i dřevěné ploty jsou velice oblíbené. Dřevěný plot je také velice estetický a rozhodně nebude kazit okolní přírodu. Dřevěný plot také velice přirozeně působit i na vaší chalupě. Mezi výhody dřevěného plotu patří také to, že ho můžete natřít barvou, kterou si jen budete přát. Bohužel jeho životnost není příliš dlouhá a musí se o něj častěji pečovat. Nejjednodušší samozřejmě bude objednat si na stavbu plotu firmu, pokud ale máte dostatek času a odvahy můžete se do jeho stavby pustit sami. Dřevěný plot by neměl být vyšší než člověk, neměl by tedy být vyšší než dva metry. První věc, kterou je nutné udělat je umístit krajní sloupky a ty spojit provázkem. Podle toho rozmístíme sloupky další, dejte pozor, abyste udrželi pravidelné rozestupy. Sloupky poté můžeme zatlouct do země anebo stejně jako u pletivového plotu uděláme díru, kterou zalijeme do jedné čtvrtiny betonem. Do ní vložíme sloupky, zasypeme hlínou a přidáme vrstvu betonu. Poté už jen mezi připravené sloupky vložíme rámy s dřevěnými lamelami a máme hotovo.

Záleží jen na vás, který typ plotu zvolíte. Každý má své klady i zápory a proto záleží jen na tom, co preferujete a co se líbí vám.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Stavíme nový plot. Jaký typ si vybrat?
  • Petr 30.7.2014 (12:44)

    Máme v plánu letos udělat výstavbu plotu a váhám jaký typ zvolit. Máme velkou zahradu, hodně květin a starší cihlový dům. Žádná moderna by se k tomu asi nehodila. Nevím pořád zda dřevěný nebo taky nějaký mohutnější cihlový

  • Petr 30.7.2014 (12:43)

    Máme v plánu letos udělat výstavbu plotu a váhám jaký typ zvolit. Máme velkou zahradu, hodně květin a starší cihlový dům. Žádná moderna by se k tomu asi nehodila. Nevím pořád zda dřevěný nebo taky nějaký mohutnější cihlový

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist