Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Spolehlivé, účinné, moderní a úsporné konvektory

Úno 1322 Autor: Komerční sdělení

konvektor v rezidenciProtože se nám hromadily dotazy na podlahové konvektory, rozhodli jsme se kvůli odpovědím oslovit předního dodavatele v ČR, společnost MINIB, s.r.o. Jde o ryze českou společnosti, která patři k předním výrobcům konvektorů v České republice. V současné době exportuje své výrobky do třiceti zemi Evropy, Asie, Austrálie i Ameriky. Od roku 1999 systematicky inovuje výrobní technologie a výrobky, s cílem nabídnout zákazníkům vyspělá technická a estetická řešeni. MINIB je ekonomicky stabilní společnosti vykazující dlouhodobě pozitivní hospodářské výsledky.

Výrobní areál se nachází v Býkvi u Mělníka. Je vybaven nejmodernější výrobní technikou. Většina výrobních operaci je realizována na CNC strojích, což umožňuje uspokojovat i ta nejsložitější přáni náročných zákazníků. Veškeré produkty vyrábí pouze z vysokojakostních materiálů s dlouholetou životnosti a díky tomu poskytuje desetiletou záruku na výměníky tepla a nerezové vany konvektorů. MINIB je držitelem certifikátu ISO 9001:2008 a mnoha užitných vzorů a patentů.

Konvektory pro každého

konvektor v interieruVýrobní portfolio společnosti MINIB zahrnuje více než 70 typů konvektorů. Produktová řada obsahuje nejrůznější druhy konvektorů:

  • PODLAHOVÉ konvektory bez ventilátoru, které pracují na principu přirozené konvekce. Princip nucené konvekce je využíván u konvektorů s ventilátorem.
  • SAMOSTOJNÉ A NÁSTĚNNÉ konvektory jsou dodávány rovněž jak ve verzi bez ventilátoru, tak i s ventilátorem. Do mokrého prostředí (bazény, koupelny), dále nabízíme otopné lavice s žulovou nebo dřevěnou krycí deskou.
  • Unikátní patentovou řadou jsou DESIGNOVÉ konvektory, které využívají pro vytápění vedle konvekce i princip sáláni. Tyto konvektory mají čelní desku z hliníkového kompozitu se širokou nabídkou moderních vzorů, z hladkého různě barevného skla nebo skla zdobeného pískováním. Společnost může nabídnout čelní desku také z granitu.

Čím je společnost MINIB jedinečná?

designovy konvektorJe naprosto jasné, že hlavním parametrem je standardně vysoká kvalita. Samozřejmostí je použití pouze vysokojakostních materiálů, jedinečnost produktů a zkušenosti s vlastním vývojem.

Jako zákazníka vás jistě potěší nejširší nabídka konvektorů a neustálé rozšiřování sortimentu na základě poptávky zákazníků. S tím jde ruku v ruce také flexibilita a možnost výroby atypických rozměrů, obloukových konvektorů a úhlového propojení žlabů, vše na základě konzultace.

Často kladené dotazy

Kdy je vhodné zvolit konvektory MINIB?

Teplovodní konvektory MINIB jsou určeny a instalovány především pod větší prosklené okenní plochy, pod terasové dveře, do zimních zahrad a k bazénovým prostorům. Tělesa jsou vyráběna v mnoha standardních délkách, je ale také možno vyrobit libovolnou délku na zakázku. Jsou vhodné do všech typů interiérů, mohou být jako samostatný či doplňkový zdroj tepla ve vašem domově. Rovněž poskytnou moderní a spolehlivé řešení vytápění kancelářských prostor.

Na co si dát při volbě konvektoru pozor?

Optimální využití má konvektor při střední teplotě vody 70 °C (teplotní spád 75/65 °C) a vyšší, při nižším teplotním spádu je nutno počítat s nižším výkonem a užít adekvátně delší konvektor a zejména s ventilátorem!

Co je třeba znát před výběrem konvektoru?

– skladbu podlahy (skladba podlahy určuje stavební výšku konvektoru)
– tepelné ztráty místnosti (tepelné ztráty místnosti určují výběr typu konvektoru)
-místo pro umístění termostatu a transformátoru, které jsou součástí el. regulace (konvektory s ventilátorem)
–  konečný druh podlahové krytiny a její barvu (volba mříže a okrasných rámečků)

 Jak postupovat při výběru konvektoru?

– kontaktovat regionálního obchodního zástupce, popřípadě obchodní oddělení firmy MINIB s.r.o.
– kontaktovat projektanta stavaře za účelem ověření skladby podlahy (volba stavební výšky konvektoru)
– kontaktovat projektanta topení za účelem zjištění tepelných ztrát vytápěných místností (volba typu konvektoru)

Kdykoli si nebudete vědět rady, kontaktujte naše obchodní oddělení, kde Vám vždy ochotně poradí! Tel: +420 604 767 677, e-mail: office@minib.cz

Do jakého prostředí je možné výrobky MINIB použít?

Výrobky MINIB je možno umístit do suchého i mokrého prostředí (bazény, koupelny). Do mokrého prostředí je však určen pouze vybraný sortiment konvektorů s odtokem vody.

Kdy je vhodné použít konvektor s ventilátorem a kdy bez ventilátoru?

Konvektory s ventilátorem rychle reagují a mají vysoký výkon, jsou tedy určeny k běžnému vytápění. Konvektory bez ventilátoru použijeme v místnostech s menší potřebou tepla, nebo v případě podlahových konvektorů k vytvoření teplotní clony před chladnější prosklenou stěnou a tím k zajištění tepelné pohody v místnosti.

Může konvektor v létě také chladit?

Ano, může. Nejsou to však všechny typy. Pro možnost dochlazování je třeba mít zdroj chladící vody, umožňují to například tepelná čerpadla.

Je vhodné takovéto těleso i k vytápění prostoru bazénu?

Existují typy určené do mokrého prostředí, které toto umožňují. Jsou obzvláště vhodné u prosklených ploch bazénu, aby se zabránilo jejich rosení a abychom teplotně odclonili sálání chladu od těchto skleněných stěn.

Ženy by jistě zajímalo jak se takový podlahový konvektor čistí. Není to příliš složité?

Naopak. Stačí mřížku, která je samozřejmě pochozí, z konvektoru sundat a vysavačem s kartáčovým nástavcem výměník vysát, případně ho lehce nadzvednout a dno konvektoru vytřít.

Co když nemám žádný prostor pro umístění otopného tělesa, třeba v kuchyni nebo předsíni. Můžete mi poradit?

I na tohle máme řešení. Jsou to například konvektory určené pro zabudování do soklů nábytkových skříněk do okenních parapetů nebo přímo do stěny případně příčky.

Abych mohl použít konvektor, jaký zdroj tepla musím mít? Kotel a podobně.

Mohou to být kotle na plyn, pevná paliva, elektrokotle, tepelná čerpadla, rozvody dálkového vytápění, tedy vše čemu říkáme ústřední vytápění. Použití konvektorů není vhodné do takzvaných samotížných systémů, kde není použito čerpadlo pro nucený oběh topné vody.

Můžeme konvektorem vždy nahradit běžný radiátor?

Ve většině případů ano. Při určování typu a velikosti se musíme řídit účelem, prostorem, který máme k dispozici, tepelnou ztrátou místnosti, teplotou topné vody a podobně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Spolehlivé, účinné, moderní a úsporné konvektory
  • Antonín 26.10.2014 (17:11)

    Plánuji výměnu starých radiátorů za konvektory. Začínám si pročítat na internetu články, recenze a diskuze týkající se této oblasti. V článku píšete, že optimální využití má konvektor při teplotním spádu 75/65°C. Výrobce konvektorů Korado, které se mi docela zamlouvají, uvádí u nástěnného konvektoru Korawall s ventilátorem, že byl vyvinut pro nízkoteplotní systémy s teplotním spádem 35/30°C. Uvažuji o plynovém kondenzačním kotli, který je nejúčinnější při nízkém teplotním spádu. Z toho tedy plyne, že při nízkém teplotním spádu potřebuji konvektory s ventilátorem. Můžete mi to někdo potvrdit? Děkuji.

Kategorie
<<Pro 2023>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist