Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Škodí mravenci na zahradě?

Čvn 1113 Autor: Redakce

mravenciMravenci patří mezi užitečný hmyz. Pokud ale dojde k jejich přemnožení, mohou napáchat velmi mnoho škod. Mravenci rádi lezou po stromech a napadají květové pupeny. Velmi rádi si pochutnají na koříncích mladé petržele a mrkve, stejně tak na letničkách. Největším problémem ale je, že přenášejí mšice, které opečovávají a pravděpodobně právě ony jsou příčinou té spouště na zahrádkách.

Jak na mravence v zahradě?

Existuje spousta babských rad, které nás nabádají, jak se zbavit mravenišť na zahradě. Můžete zkusit mravenčí cestičky sypat práškem do pečiva, kávovou sedlinou  nebo skořicí. Údajně pomáhají i plátky celeru a semínka technického konopí. Je ale potřeba si uvědomit, že mravenců je velmi mnoho druhů. Všichni ale komunikují na bázi hormonů. Návnadu mravenci odnosí do mravenistě a nakrmí s ní celou populaci včetně královny, která pod vlivem přípravku přestává klást vajíčka a kolonie zestárne a umírá. A že vám  staničky na zahradě nepůsobí? Nebuďte netrpěliví a nechte ji tam dostatečně dlouhou dobu.

Odzkoušené přípravky proti mravencům v zahradě-bufety

mravenci bufetPřípravek Loxiran Mravenčí Bufet je výborný v tom, že díky své účinné látce nezabije mravence hned jako většina ostatních přípravků a jedů na mravence, ale mravenec po vypití odnáší přípravek do mraveniště, kde s ním krmí ostatní mravence, larvy i královnu, a díky tomu se v průběhu 1 až 2 týdnů vyhubí celé mravenčí společenstvo. Balení Mravenčího Bufetu obsahuje dvě návnadové dózy a lahvičku s návnadovým roztokem.

POUŽITÍ: Dózu s návnadovým roztokem je třeba umístit co nejblíž mraveništi, případně do míst kudy mravenci chodí, nebo kde se vyskytují. Dózy s návnadou nesmí být na přímém slunci – pokud je používáte venku, je dobré dózu přiklopit například květináčem. Dózy je potřeba kontrolovat, pokud jsou prázdné je potřeba doplnit návnadový roztok.

Po úspěšné likvidaci mraveniště můžete dózy opláchnout a schovat je pro další použití. K mravenčímu bufetu se dají dokoupit samostatně náhradní náplně.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2023>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist