Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Samozavlažování pro orchidej

Lis 1202 Autor: Redakce

zavlazovani orchidejiTaké patříte mezi milovníky orchidejí? Jestli ano, jistě víte, že jsou to nádherné, ale také velmi náročné květiny. Největším paradoxem je, že mezi jejich největší nepřátele patří voda. Tedy přesněji řečeno množství kterým je zaléváme. Ti, co už mají nějaké zkušenosti s pěstováním, si na toto už jistě zvykli a jejich péči této potřebě přizpůsobili. Jestliže jste ale v pěstování orchidejí začátečníkem, jistě oceníte jakoukoliv pomoc, přeci jen nejsou to květiny příliš levné a přijít o ně špatnou péčí by vás asi mnoho nepotěšilo.

Pro snadnou péči si nyní totiž můžete pořídit speciální nádobu, nebo chcete-li květináč. Ten byl vyvinut speciálně na orchideje společností Plastia. Výjimečnost nádoby spočívá v tom, že je samozavlažovací. Orchideje mají totiž, víc než cokoliv jiného, rády stálou vlhkost a teplotu. Nádoba je tedy speciálně vyvinuta a automaticky dodává rostlince stále stejné množství vody. Takové, aby ho orchidej byla schopna pojmout a nepřepila se. Nemusíte se bát, že byste vodu nestihly včas dodat. Hladinu totiž můžete neustále sledovat na hladinoměru, který je u květináče přiložen. Tuto samozavlačovací nádobu s názvem Mimosa, je možné schovat do květináče, který na ní přesně pasuje, nebude proto váš interiér hyzdit. Novinkou jsou ozdobné podpěry, které můžete zapíchnout do květináče, popřípadě k ní přidat psaníčko, či přání a hned máte nádherný dárek pro někoho blízkého.

Bojíte se, že se vám květináč nebude líbit, nebo ladit se zbytkem pokoje? Tak to opravdu nemusíte. Je k dostání v osmi barvách, z nichž některé jsou dokonce transparentní. Vyberete si tak barvu, která se vám nejvíce hodí. A hlavně, která se hodí k samotné květině. Pro orchideje se ale doporučuje průhledná varianta, která umožňuje přístup světla i ke vzdušným kořenům.

Více o vhodných nádobách a samozavlažovacích květináčích nejen do interiéru na plastia.cz

fungovani samozavlazovaciho kvetniku

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist