Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Rozhovor s Mgr. Janem Hudákem o Priessnitzových zábalech

Čvn 1805 Autor: Redakce

Mgr. Jan Hudák je spolumajitelem firmy, která je spoluvlastníkem užitkového vzoru na výrobu víceúčelových zábalů a jedním z nich je také Priessnitzův zábal. Dává přednost síle přírody, v tomto případě jednomu z jejích zázračných živlů – vodě, před chemickými léky a léčení našich babiček, které také využívaly přírodní prostředky k uzdravení.

Priessnitzuv zabal

Pane Hudáku, co je Priessnitzův zábal a jak a kde nám může pomoci?

Jedná se o patentovaný výrobek tzv. Preisssnitzův víceúčelový zábal, jde o studený zapařovací obklad, který se přikládá lokálně na postižené místo s cílem dosáhnout zvýšeného prokrvení a tím zrychlení hojivých procesů v těle. Léčba bez chemie, kterou využívali již naše babičky.

Takže, již nemusíme shánět každou vrstvu zvlášť?

Ne, nemusíte, to jsme udělali za vás – v zábalových pásech jsou sloučeny tři vrstvy klasického Priessnitzova obkladu v jednu, tudíž si přípravu obkladu zjednodušíte. Vnitřní odnímatelná vložka, která se namáčí, následuje prodyšná, ale vodě nepropustná membrána a třetí vrstva, která zajistí zahřívací funkci.

Kde najdou tyto zábaly využití?

Používají se při řadě nemocí – angíně, nachlazení, laryngitidě, horečce (nad 38 stupňů Celsia), na hrudník při suchém dráždivém kašli, na klouby při revmatických obtížích, k relaxaci kosterního svalstva a při dalších potížích. 

Přikládá se tak nejen na krk a hrudník, ale i na klouby (koleno, rameno, loket…). Pomáhá při léčbě onemocnění kloubů, zmírňuje bolest kloubů, uvolňuje hypertonii svalstva kolem kloubu, také pomáhá při léčbě zánětlivých procesů v kloubních strukturách, šlachách a úponech svalů.

Zábal také zlepšuje cirkulaci krve (například při trombózách), dobře funguje na podkožní hematomy (modřiny) a otoky (rychlejší vstřebávání), na uvolnění svalového napětí či výrony kloubů nebo pohmoždění svalů.

Priessnitzuv obklad

To znamená, že se nejedná jen o zábal na krk?

Ano nejedná, vyrábíme nejen zábaly na krk, ale i další, např.: zábal na hrudník pro děti i dospělé, zábal na ramena, zábal na kolena, ortézy na ruce, zábalové bačkory, zábalové deky (které hojně využívají lázně a wellness centra) a nyní máme nově v nabídce víceúčelové oblečky pro pejsky. I domácím mazlíčkům můžete přírodní cestou ulevit od bolesti, díky našim výrobkům. Jako teplý nebo chladivý obklad – vnitřní vložka oblečku obsahuje několik kapes přilehajících na různé části těla, do nichž se vkládají bylinné či gelové polštářky, které můžeme zchladit/nahřát, dle typu onemocnění.

Kapsičky v zábalu?

Jelikož jsou všechny naše zábaly víceúčelové je možné je použít nejen jako Priessnitzův obklad, ale také jako suchý, teplý nebo studený zábal. Vyrábíme polštářky, jsou plněné přírodními materiály v BIO kvalitě a to pohankovými slupkami nebo třešňovými peckami, které lze zahřát nebo zmrazit. Tyto polštářky jsou vhodné pro vkládání do zmíněných kapsiček.

Jaké jsou Vaše zkušenosti se zábalovými pásy?

Od té doby, kdy jsem se s těmito zábaly setkal, tak při každé nemoci a bolesti je využívám já i moje rodina. Výsledky jsou překvapivě pozitivní, a tudíž je všem vřele doporučuji.

Úplnou nabídku výrobků naleznete na stránkách mamavis.eu, kde jsou i video návody, tabulky velikostí a všechny formy využití.

podporil ustecky kraj

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist