Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Rovnané dřevo na paletách se vyplatí

Bře 1606 Autor: Redakce

Zimní sezona je v plném proudu a v podstatě neustále je třeba vytápění. Mnozí z nás si libují v ryze přírodním teple, které může vydávat pouze a jedině dřevo. Ohřát se díky tomuto přirozenému tepelnému zdroji je úplně jiné, než v případě plynu nebo elektřiny. I proto se vyplatí myslet na kvalitní palivové dříví. Výbornou volbou je především to, které se dodává na paletách. Uveďme si tedy některé základní důvody pro jeho nákup.

Nekupujte vzduch!

Mnozí lidé si myslí, že prodej palivového dřeva probíhá pouze tak, že si objednají velké klády anebo si nechají dovézt sypané dřevo. První varianta znamená spousty práce! Dlouhé kmeny stromů je zapotřebí nejprve zkrátit na zhruba metrové délky, následně rozřezat na polínka a ta poté poštípat! U sypaného dřeva máte sice všechno bez jakékoli práce, ale v podstatě nakupujete vzduch! Za ten se rozhodně vynaložit vlastní finanční prostředky nevyplatí!

drevo palivove rovnaneDřevo musí být proschlé

Jestliže chcete dosáhnout efektivního spalování, určitě byste měli topit dokonale vyschlým dřevem. Pokud zvolíte ještě mokré, dojde k postupnému zanášení komína sazemi. Větším problémem bude i fakt, že oheň se hned tak nerozhoří. Když už se vám to podaří, pravděpodobně bude zase zhasínat a jeho výhřevnost klesat. Dříví by mělo být buď usušeno po dobu minimálně jednoho roku venku. Zakoupit je možné i dřevo již vysušené, a to průmyslově. Získáte tím jistotu, že nebude ani částečně vlhké.

Výhodná nabídka palivového dřeva na paletách

drevo palivove rovnaneVýbornou volbou pro nákup průmyslově vysušeného rovnaného palivového dřeva na paletách je společnost OPTIMTOP s.r.o. nabízející rozvoz po celé České republice. Doprava je u této firmy zcela zdarma již od jedné jediné palety, a to kamkoli dle individuálního výběru místa. Vybírat si zákazníci mohou jak měkké, tak i tvrdé palivové dříví, které pochází nejčastěji z dubu a buku.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist