Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Ratanový nábytek na zahradu? Elegance v každém detailu!

Kvě 1621 Autor: Redakce

Letní sezóna se kvapem blíží. Teplé dny vystrkují růžky a my přemýšlíme, jak si udělat na zahradě, terase a pergole pohodlí. Dumáme nad koupí zahradního nábytku. Existují stoly a židle z umělých a přírodních materiálů. Žhavým trendem posledních let je ratanový nábytek.

polyratanovy nabytek polstrovani

Kde se vzal?

ratanEleganci a moderní design nelze ratanu upřít. Vyrábí se z něj klasický zahradní nábytek, ale i extravagantní tvary, které osvěží nejnáročnějšího zákazníka. Exotická palma Calamus ratan je strom, z něhož ratan pochází. Získává se ze středních kořenů a po vytěžení roste strom dále, proto je ratan ekologickým materiálem. Známe jeho dva druhy. Pitriet, loupaný ratan je vhodný do interiérů a zimních zahrad a moří se na odstíny hnědé. Zatímco pulut neboli neloupaný ratan se pyšní vyšší odolností a jeho životnost se umocní natřením ochranného laku.

Snadná údržba především

ratanNejvětší výhodou zahradního ratanového nábytku je jeho jednoduchá údržba. Pokud si pořídíte kvalitní kousky, vydrží doslova navěky. Koupě tohoto nábytku je nákladnější, proto je nutné si ho dobře vyzkoušet a vyhledávat produkty se záruční dobou delší než 2 roky. Krátká záruční doba může o kvalitě ratanového nábytku hodně vypovědět. Lidé si častou pletou ratanový nábytek s napodobeninou petan. Umělý ratan neboli petan, je náhražkou ratanového nábytku. Je rovněž odolný, lehký, dobře snáší UV záření a je o poznání levnější.

Přepychové zboží

polyratanovy nabytek kruhovyRatanové výhony se před zpracováním navlhčují a napařují, proto jsou ohebnější a lehce se tvarují. Zahradní nábytek z ratanu snáší změny teplot dokonale. Jediné, co nemá ratan v lásce, je dlouhodobé horko či mokro. Tento druh nábytku je lehký, vkusný a hlavně přírodní! Ratanový nábytek působí přirozeně, a proto je populárním prvkem zahrady, terasy i venkovního posezení restaurací. Sedací soupravy, křesla, židle a lehátka doplněné polstry a područkami, zaručují maximální pohodlí při sezení i ležení. Estetická pozitiva ratanového nábytku předčí dlouhá životnost, bezúdržnost a odolnost.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Ratanový nábytek na zahradu? Elegance v každém detailu!
  • Pavlína 25.6.2016 (21:02)

    Skvělý článek! ratan je skvělá věc. Už pár let ho mám na zahradě. A nemůžu si ho vynachválit. Celá zahrada díky tomu dostala úplně nový nádech a teď tam trávíme většinu času. Taky kdo by netrávil, kdyby tam mělo takovou pohovku? 🙂

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist