Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Proč zvolit raději sojové svíčky než klasické?

Srp 2116 Autor: Komerční sdělení

Pokud jste ještě neměli tu možnost zapálit sojovou svíčku místo klasické parafínové, o hodně jste se připravili a je na čase to napravit. Sojový vosk totiž nabízí spoustu výhod – pro váš nos, peněženku i zdraví. Z mnoha důvodů jsou sojové svíčky lepší než ty parafínové.

Foto: shutterstock

Ze všech těch důvodů jsme pro vás vybrali čtyři, jež považujeme za nejdůležitější, a vy byste se nad nimi taktéž měli zamyslet.

  1. Sojový vosk je přírodní

Sojový vosk se samozřejmě vyrábí ze soji. Jde o rostlinný olej, který se při pokojové teplotě mění na pevnou látku. Nenajdete v něm nic umělého, což z něj činí lepší alternativu k zastaralému parafínovému vosku, který se vyrábí z ropného oleje a při tavení uvolňuje škodlivé látky. Sojové svíčky jsou netoxické, takže lepší jak pro životní prostředí, tak pro vaše zdraví.

Foto: notino.cz

  1. Nepodporují vznik rakoviny

Zpět k těm škodlivým látkám. V roce 2009 byla v Jižní Karolíně provedena studie, která zjistila, že při hoření svíček z parafínového vosku se uvolňuje benzen. Ten je klasifikován jako karcinogen, tedy látka podporující rozvoj rakoviny. Ze sojového vosku se žádný benzen neuvolňuje.

  1. Sojový vosk je šetrný k životnímu prostředí

Vyrábí se ze soji a soja je obnovitelný zdroj, můžeme si ji znovu vypěstovat. Parafínový vosk získáváme z ropy, která obnovitelná rozhodně není. Existují jí pouze omezené zásoby.

Foto: notino.cz

  1. Nikdy vás z nich nebude bolet hlava

Někteří lidé si při pálení svíček stěžují na bolesti hlavy. Jak je to možné? Pravděpodobně jsou na vině všechny ty chemikálie, jež se při pálení uvolňují do vzduchu. A jelikož ze sojového vosku se žádné neuvolňují, hlava vás bolet nebude.

Na závěr ještě dodáme, že sojové svíčky mají silnější vůni. V podstatě neexistuje důvod, proč byste jim neměli dát přednost. Seženete je přitom úplně běžně a cenově nedostupné taktéž nejsou. Nezbývá než je vyzkoušet!

Foto: shutterstock

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist