Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přírodní léčba hemoroidů

Kvě 1916 Autor: Redakce

Hemoroidy, věc, o které se nikomu z nás rozhodně nechce mluvit, ale trpí na ně možná více lidí, než si myslíte. Navíc jde o poměrně bolestivou a opravdu velmi nepříjemnou záležitost. Jedná se o jeden z nejčastějších zdravotních problémů a jejich léčba je běh na dlouhou trať. V lékárnách se dá samozřejmě sehnat velké množství přípravků na jejich léčbu, ale jejich účinek je bohužel často velmi slabý ba dokonce jen dočasný. Sehnat samozřejmě můžete také i kvalitní přípravky, ale ne každý se chce vydávat chemickou cestou a proto jsme si pro vás připravili pár typů na to, jak se hemoroidů zbavit účinnou, přírodní cestou.

hemoroidy

Pokud hemoroidy opravdu velmi bolí

V takovém případě, je důležité najít si alespoň dvakrát denně volnou chvíli, kdy si budete moci lehnout a dát nohy nahoru. V takové poloze by se vám mělo od bolesti opravdu výrazně ulevit. Dále je potřeba vyvarovat se dlouhodobému stání na nohou a najít si trochu času a začít cvičit. Ač se to možná nezdá, pohyb velmi pomůže, protože díky němu rozproudíte svůj krevní oběh.

Léčivá koupel

Ani léčba hemoroidů nemusí být nepříjemná. Napusťte si vanu a do ní nakapejte trochu levandulového, citronového, rozmarýnového, cypřišového nebo jalovcového oleje. V takto připravené koupeli pak hoďte za hlavu všechny starosti a relaxujte. Pozor! Tuto koupel si ale rozhodně nedopřávejte během těhotenství!

Správné sprchování

Nepříjemné pocity svědění a pálení se dají skvěle eliminovat díky sprše. Při té se rozhodně vyvarujte používání všech parfémovaných mýdel, nejlépe použijte jen čistou vodu. Velmi také pomůže omývání postižené oblasti studenou vodou.

Domácí rostlinný odvar

Na zklidnění bolavého místa si také můžete doma vytvořit bylinný odvar. Připravte si hrnek vody, do kterého přidejte lžící dubové kůry a v hrnci povařte alespoň 10 minut. Hotový odvar pak již jen sceďte a samozřejmě nechte pořádně vychladnout. Skvělé účinky má také heřmánek naložený v mandlovém oleji. Postačí, když v tomto oleji necháte přibližně 3 týdny louhovat heřmánkové květy. Tento olej pak bude mít skvělé hojivé účinky a mimo to také velmi rychle a účinně uleví od nepříjemného svědění postiženého místa.

Muškátový oříšek jako lék

Připravte si ¼ čajové lžičky nadrceného muškátového oříšku a zalijte jednou sklenicí vody. Takto připravený nálev užívejte ráno i večer. Mějte ale na paměti, že muškátový oříšek se řadí mezi velmi silné koření a pokud jste na jeho konzumaci citliví, či máte menší tělesnou hmotnost, připravte nálev raději jen z 1/8 čajové lžičky. Tento nálev neužívejte déle než týden.

Aloe Vera

O léčivých účincích této rostliny rozhodně nikdo nepochybuje. Aloe vera dokáže pomoci i v případě bolestivých hemoroidů. Připravte si čerstvě odříznutý kousek aloe a za pomocí vatového tamponku naneste jeho dužinu na postižená místa. Tento postup můžete zopakovat i třikrát denně. Pokud zpozorujete zlepšení, kúru si dejte již jen jednou denně.

Nic nezabralo?

Pokud jste již vyzkoušeli všechny možné babské rady i produkty z lékárny a stále se nic nezlepšilo, rozhodně svůj stav neberte na lehkou váhu. Nebojte se o svém problému mluvit a rozhodně navštivte svého praktického lékaře, který vám jistě poradí a navrhne tu nejlepší léčbu.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist