Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Přípravky na vosy

Čvc 1212 Autor: Redakce

vosa obecnaLéto je plné slunečných dní, krásného počasí a dovolených.

Pobyt na chatě nebo výlet lesem vám ale může dost znepříjemnit hmyz, který je právě jednou z těch stinných stránek léta. Zásobujte se tedy přípravky, které vám budou sloužit jako prevence před bodnutím. Ať si nepřiveze z dovolené v kempu či na chatě víc štípanců než skvělých zážitků, braňte se proti bodavému hmyzu.

My se zaměříme na vosy

Vosa obecná (Vespula vulgaris) patří do rodiny sršňovitých a díky tomu, že její žihadlo není jako u včeliček opatřeno zpětnými háčky, může bodat opakovaně, a tak vstřikovat další a další dávku do lidského či zvířecího těla.

Bojujte proti vosám odzkoušenými přípravky

Obtěžují vás vosy při klidném posezení v pergole či na zahradě? Je několik variant jak nad hmyzem snadno zvítězit. Nejnovějším a také nejúčinnějším výrobkem je ATAK aerosol na vosy. Je vhodný jak na vosy samotné, tak především k vyhubení celých vosích hnízd. Aerosol dostříkne až do dálky sedmi metrů a tím vám umožní být v dostatečné vzdálenosti od hnízda, čímž zaručuje vaši bezpečnou vzdálenost. Na zahubení vosy navíc stačí pouhý jeden postřik.

pripravky proti vosamPokud hledáte jiný způsob jak předejít obtěžování hmyzu např. v pergole či na terase, můžete zkusit lapač na hmyz. Náplň lapače je z čistě přírodních látek, které jsou ale pro vosy velmi přitažlivé. Častou chybou jejich uživatelů je, že ho nevhodně umístí. Chybné je tedy např. umístění doprostřed vaší pergoly, neboť lapač má v sobě látky, které vosy přilákají a tak se může stát, že vos najednou v okolí lapače přibude.  Nejvhodnější je lapač zavěsit do ústraní, kam přítomnost vos díky němu přesunete.

Aerosoly a lapače je možné používat nejen na vosy, ale i na další drobný hmyz. Výhodou spreje je, že působí rychle a účinně. Musí se však používat pouze venku. Využijte velkého množství hubících či ochranných prostředků proti hmyzu a užívejte si díky nim různé letní radovánky bez obtěžování hmyzem.

Více na www.pasti.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist