Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Přátelské houby pro Vaše rostliny

Úno 1124 Autor: Redakce

mykorhiza rajčataAť již pěstujeme rostliny v bytě či máme zahrádku u rodinného domu, nebo jezdíme na své chaty a chalupy, všude se snažíme přenést kus přírody do svých obydlí. Každému z nás je jasný význam hnojiv, kvalitního substrátu nebo přípravků proti škůdcům. My vás ale seznámíme s přírodní podporou a ochranou rostlin. Tím výjimečným pomocníkem při pěstování rostlin vám budou přátelské mykorhizní houby od české firmy Symbiom.

A o jaké houby že se to jedná? Mykorhizní houby jsou půdní houby, které se ve volné přírodě vyskytují naprosto běžně a právě díky nim rostliny před milióny let přešly z moře a adaptovaly se na suchozemském prostředí. Mykorhizní houby mají schopnost napojit se na kořeny rostlin, spojit se s nimi a vzájemně se s rostlinou podporovat. Rostlina dodává houbě cukry získané fotosyntézou a houby dodávají rostlinám více živin a vody z půdy.

Jistě se nyní podivujete, jak může půdní houba rostliny lépe vyživovat. Je to zcela jednoduché. Mykorhizní houby mají podobu nepatrných vláken, která jsou o mnoho menší než i ten nejmenší kořínek. Tam, kam se nedostane kořen, dostane se mykorhizní houba.  Zde houba čerpá živiny a vodu a dodává je rostlině. Tato vlastnost je důležitá například při pěstování rostlin v květináčích a truhlících, kde mají kořeny omezený přístup k živinám. Rostliny jsou zdravější, odolnější, více rostou a kvetou a lépe snášejí sucho či přesazení. Bohužel tyto velmi důležité houby nenajdete ve standardních substrátech ani je nedodáte hnojivy.  K rostlinám je třeba aplikovat přímo mykorhizní přípravek.

mykorhiza muškátyMykorhizní houby mají ale velmi vzácnou vlastnost, která se projevuje při pěstování zeleniny. Díky mykorhizním houbám a přírodnímu pěstování bez chemie dochází u zeleniny k navýšení látek s antioxidačním účinkem. Tohoto výsledku nedocílíte žádným komerčním hnojivem. Zelenina pěstovaná s pomocí mykorhizních hub je zdravější a chutnější.

Více se dozvíte na www.symbiom.cz

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist