Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pozor na světlovody, ze kterých v zimě vytéká voda!

Úno 1325 Autor: Redakce

stresni svetlovodTéma světlovodů jsme už na našem webovém portálu řešili. Jen pro připomenutí: Světlovod je zařízení, které má za úkol přivést dostatek zdravého denního světla ze střechy nebo fasády budovy do místností, kde nejsou okna nebo světlíky. Toto řešení je vhodné v podstatě pro všechny stavby, obytné budovy i komerční prostory. Vždy ale závisí na provedení. Mnoho firem ale neřeší problém, jak zabránit vytékání vody ze světlovodů a tvoření mokrých skvrn a plísní na stropě. V takovém případě jde sice o elegantní řešení, příliš dlouho se z něho ale těšit nebudete. Problém kondenzace vody a jejího vytékání ze světlovodu v zimních měsících samozřejmě přidělává majitelům stavem starosti a problémy, které se dodatečně řeší jen velmi komplikovaně.

Když světlovody, tak od profesionálů

Společnost Lightway tento problém vyřešila a do svých světlovodů montuje prvek s názvem Blue Performace. Jedná se o unikátní prvek, který si Lightway nechala také patentovat.

svetlovod v novostavbePrvek Lightway Blue Performance  konečně udělal ze světlovodu bezpečné a úsporné zařízení na přívod denního světla bez vedlejších nepříjemných efektů běžných světlovodů.

Uživatelé si vylepšené světlovody nemohou vynachválit.

Díky inovativnímu prvku ze světlovodu nevytéká voda a nepoškozuje interiér a v neposlední řadě také stavební konstrukce. Pokud jste si světlovod pořídili proto, abyste ušetřili za energie, jistě vás potěší také fakt, že nedochází k únikům tepla v zimě a na druhou stranu nedochází k nadměrnému přehřívání místností v letních měsících. Světlovody Lightway splnily normu pro tepelný prostup pasivních a nízkoenergetických domů.

Jde tedy o velmi vyhledávaný prvek zejména u všech, kteří myslí nejen ekologicky, ale také ekonomicky. Nemusíte totiž platit za energie za umělé osvětlení ani tam, kde standardně není přístup denního světla. Investice do tubusových světlovodů se tedy velmi brzy vrátí.

V neposlední řadě ale musíme zmínit také zdravotní hledisko. Podle odborníků je samozřejmě přirozené denní světlo nejzdravější. Třebaže v dnešní době existují speciální žárovky, které denní světlo dokonale imitují, jejich využívání ještě není běžnou praxí. Naopak mnohem modernější jsou LED žárovky, jejichž světlo dennímu odpovídá jen velmi sporadicky. Přirozené denní světlo po celý den, po celý rok, to je řešení, které nabízejí značkové světlovody Lightway.

Více informací, včetně rozsáhlejší fotogalerie, najdete na webovém portálu lightway.cz

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Pozor na světlovody, ze kterých v zimě vytéká voda!
  • Klára 25.4.2014 (09:34)

    Také jsme si minulý rok pořídili domů světlovody a problémy nejsou žádné. Jsem s nimi hodně spokojená, hlavně co se týče úspory elektřiny. Asi opravdu záleží u které firmy nakupujete.

  • Dalimil 28.6.2013 (10:44)

    Tak to by musel být nějaký pořádný šunt. My máme doma křišťálový světlovod, shodou okolností taky od lightway a problémy s ním nejsou žádné, spíš naopak.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist