Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Pomozme dětem v těžkých životních situacích

Říj 1410 Autor: Redakce

První den ve škole nebo školce máte za sebou a už teď vás děsí představa, co bude dál? Většinou platí pravidlo, že děti snášejí odloučení mnohdy lépe, než jejich maminky. Někdy tomu ale tak být nemusí a i několik měsíců po nástupu do školy a zejména do mateřské školky, děti stále nejsou ve své kůži

bachovkyNejdřív je třeba se soustředit na vlastní psychickou pohodu a pak začít pracovat na té vašeho dítěte. Pomoc s nabytím rovnováhy vaší i dětské duše může pomoci nejen rozhovor s paní učitelkou, dětskou psycholožkou, ale také mnohem nenásilnější způsob, tedy aromaterapie. Možná teď kroutíte hlavou, ale již dávno bylo popsáno 38 květů s přesným udáním účinků, čímž vznikly esence sloužící k léčbě obecných lidských charakterových slabostí, a ne pouze k potlačení fyzických nemocí. Více už terapeutka Romana Kotěrová.

Nejsilnější emocí, kterou děti pocítí při nástupu do mateřské či základní školy, je odloučení od rodičů, respektive od matky. Samozřejmě vždy záleží na povaze dítěte, rodinné situaci i na tom, jestli maminka první tři roky s dítětem byla nepřetržitě. Celková adaptace pak nejvíce záleží nejen na dítěti, ale především na rodičích, na jejich sebevědomí a sebekázni. Malé či velké stesky se totiž projeví vždy. A ty první, které jste si (možná) už zažili během prvních týdnů, byly možná ty nejmenší. Teď teprve půjde do tuhého…

Nástup do školky

Učitelky mateřských škol se poměrně shodují na tom, že maminky jsou v dnešní době úzkostlivější díky kontaktům, které nepřirozeně navazují přes internet. Dítě školku zvládne s většími či menšími obtížemi na výjimečné jedince téměř vždy, důležité však je, aby na odloučení, stres, úzkost či paniku byla připravena i maminka a nepoddávala se těmto emocím, v horším případě je neprojektovala do dítěte.

Odloučení. Strach a sebedůvěra.

„Pokud však už na tyto pocity dojde, Bachova terapie pro maminku doporučuje kombinovanou esenci BIO-Bachovky Závislost,“ radí terapeutka Romana Kotěrová. „Název zní trochu fatálně, ale jde především o to, odbourat negativní puzení k přílišné závislosti na dítěti a tím i pocity s tím spojené, jako je úzkost a smutek,“ vysvětluje terapeutka. U každého dítěte je adaptace různě dlouhá. Proto Romana Kotěrová radí: „V prvních dnech můžete sobě i ratolesti naordinovat esenci První pomoc. Ve formě spreje si ji stříknete přímo do úst před odchodem do školky, kdy je dítě nejvíce vystaveno vašim emocím, nebo esenci První Pomoc nakapejte do sklenice s oblíbeným nápojem.“ U rodičů je pro zdárný průběh adaptace nejdůležitější klid, rozhodnost a pozitivní myšlení, kteréžto emoce pak snadno posílá směrem k dítěti. Neustupujte, buďte laskaví a láskyplní, ale rozhodní a přesvědčení o tom, že kolektiv vašemu dítěti může jen prospět.

Další „nerovnosti“, jako je školní strava, různé strachy vašeho dítěte či chování učitelek pak můžete řešit v průběhu roku, ve chvíli, kdy problém nastane. Pokud má vaše dítě z něčeho ve školce nepříjemné pocity či strach, doporučujeme využít pozitivní pomoci kombinované esence BIO-Bachovky Strach. 

Můžete dítě na leckteré situace připravit, ale všechno prevencí nevyřešíte, proto vložte důvěru do rukou svého potomka a uvidíte sami, že to zvládne! Ale pozor! Podle terapeutky „pokud vaše nedůvěra v dítě pramení ve vaší sebedůvěře, můžete si pomoci kombinovanou esencí Sebedůvěra.“

První školní den. A pak stovky dalších.

bachovkyOproti mateřské škole, kdy je dítě souženo především odloučením, je nástup do základní školy z psychologického hlediska mnohem větší oříšek. Ve škole je přísnější režim, dítě musí být několik hodin v kuse v klidu a podobným způsobem musí trávit i přestávky. Další silnou zátěží je jistá monotónnost školního vyučovaní a také to, že nemůže samo rozhodnout o tom, co chce dělat. Všechny školní aktivity vyžadují od dítěte pozornost, energii a velké úsilí a ve větší či menší míře pro každé dítě znamenají stres, který ještě můžou umocnit rodiče či učitelé svým nesprávným chováním.

Co můžete pro dítě udělat, je především včasné nastavení spánkového a stravovacího režimu, podobného tomu ve škole. Pro dítě je také důležitá klidná večerní příprava všech věcí na zítřek a nesporně i klidné a neuspěchané vstávání. Dítě je vždy se začátkem školního roku vystaveno stresovým faktorům, což neustává a často se i stupňuje s příchodem písemek a pololetí. I pro vás je stresující, když přijdete po dovolené do práce, a co teprve, když tam přijdete úplně poprvé!

Dítě potřebuje proto hodně odpočívat, čerpat energii z pohybových aktivit, potřebuje vaše bezpodmínečné přijetí a lásku a především pak potřebuje vaše pochopení. Jeho chování se může změnit, protože už ho nemáte 24 hodin pod dohledem, ovlivňuje ho spousta jiných lidí, je tedy na místě mít s dětmi trpělivost a být k jejich projevům tolerantní, což neznamená nevhodnosti přehlížet. A co považuje za důležité terapeutka Romana Kotěrová? „Je důležité zjistit, co se ve škole děje, zda nezačíná šikana nebo například zda necítí nespravedlnost od paní učitelky. Na základě těchto informací můžeme zvolit vhodnou esenci.“

Protože negativní emoce nejsou přirozenou součástí lidské bytosti, dal si Dr. Bach za cíl pomoci překonat negativní stavy a nálady a vrátit se tak do přirozené vnitřní rovnováhy. Díky bio Bachovým esencím – lidově biobachovkám –  najdete oporu pro svůj každodenní život nejen vy, ale především vaše děti.

Soustředění a komunikace? Žádný problém.

Podporu a pomoc do začátku školního roku, kdy jsou děti nejvíce roztěkaní – myšlenkami jsou ještě na prázdninách –  může nabídnout kombinovaná esence Koncentrace. „Podpoří úsilí vašeho dítěte, aby se dokázalo lépe soustředit na vyučování a školní podněty. Kombinovaná esence Komunikace pak pomůže další důležité dovednosti, která je ve škole vyžadována a ve vztahu mezi rodiči a dětmi, obzvlášť na téma škola, velmi žádoucí,“ radí Romana Kotěrová. Příjemnou formu uklidnění přináší také pastilky  Bio-bachovky, které pomáhají dětem se uvolnit a získat zpět dobrou náladu, když jsou nervózní.

Stres z docházky?

Pokud cítíte, že se vaše dítě snaží ze všech sil a přesto neumí vypnout, zkuste interiérový parfém Antistres, který můžete před spaním nebo třeba hned po příchodu ze školy rozprášit v jeho okolí, a pomoci tak jeho zklidnění pomocí vůně. Pokud vy sami ze školní docházky vaší ratolesti cítíte neklid, doporučujeme tělovou řadu BIO-Bachovky Présence de Bach. Dopřejte si koupel nebo sprchu, případně využijte zklidňující vůně parfému a  účinků Bachových květových esencí kdykoliv během dne.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist