Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Pomocníci v zahradě-maloktraktor nebo kultivátor?

Zář 1030 Autor: Redakce

Protože se nám množily dotazy, zda je vhodné pořídit spíš malotraktor nebo kultivátor, přinášíme Vám více informací.
1. KULTIVÁTOR

kultivátor PONYkultivace pozemku rotavátoremKultivátor je stroj vhodný zejména ke kultivaci, tzn. k rotavátorování, kypření a promíchávání půdy rotačními okopávacími noži. Jde o lehčí stroj než je malotraktor a hodí se zejména pro obdělávání malých pozemků. Jako další příslušenství lze dodat kola a např. bubnovou sekačku nebo pluh.

Převod od motoru je klínovým řemenem, změna rychlosti se provádí přehozením řemínku a i veškeré příslušenství je poháněno řemeny. Nejoblíbenějším, nejprodávanějším kultivátorem je kultivátor Pony II/A s ekologickým motorem HONDA. Lze ho pořídit za necelých 23.000 Kč.

2. MALOTRAKTOR

Malotraktor je stroj vyšší technické úrovně i užitné hodnoty a zvládne vše co kultivátor. Hodí se zejména na větší plochy- pro přípravu půdy pro pěstování brambor, kořenové zeleniny a další práce po celý rok, např. sečení, úklid sněhu nebo tahání vozíku.

SAMSON s bubnovou sekačkouOproti kultivátoru nabízí více přídavných zařízení a příslušenství zejména kartáč, sněžnou frézu nebo moderní mulčovač na likvidaci přerostlé trávy. Výměna příslušenství je naprosto jednoduchá pouhým zasunutím pracovního příslušenství do náhonu a otočením zajišťovací páky.

Další výhodou je možnost zařazení zpátečky a vyšší hmotnost. Pro tažení vozíku např. při odvozu dřeva z lesa, je také malotraktor vhodnější než kultivátor s koly, protože má větší váhu, se závažím až 250 kg a proto i lépe oře. Z malotraktoru snadno vytvoříte kultivátor výměnou kol za okopávací nože o šířce až 115 cm. A opět využijete výhody řazení rychlosti a zpátečky, které běžné kultivátory nemají.

Při výběru zahradní techniky je důležité:

  • Prohlédnout si příslušenství, jak profesionálně je vyrobené
  • vyměnitelnost pracovních nástrojů, nožů a jejich kvalitu
  • obsluha stroje, řazení rychlosti a snadnost rozjezdu stroje (automatická spojka)

malotraktor VARI IV_AKCEA co je ještě velmi důležité, zahradní technika VARI má řazení převodů pákou – ŽÁDNÉ PŘEHAZOVÁNÍ ŘEMENŮ!

Pro obživu bude nyní opět výhodné pěstování domácích plodin a chování zvířat, proto je nutné mít stroj, který během několika minut přestavíte z kultivátoru na malotraktor, s vozíkem dojedete na louku, nasadíte snadno sekačku na vysokou trávu, posekáte, naložíte na vozík a jste za chvíli doma.TO NEUDĚLÁTE S ŘEMENOVÝM KULTIVÁTOREM! Musíte mít malotraktor VARI, s ním je to snadné.

Navíc můžete využít speciální akce na webu www.vari.cz : Při nákupu setu malotraktor Vari IV. + valník akční cenu takovou, že je vozík jako dárek – ZDARMA.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist