Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Pojďte s námi na houby!

Srp 1212 Autor: Redakce

urceni hubHouby jsou samostatnou skupinou podobně jako rostliny a živočichové. Neobsahují totiž zelené barvivo a živiny čerpají z organického substrátu. Vyšší houby (tedy ty, o kterých je řeč v tomto článku) jsou tvořeny vláknitým podhoubím a plodnicím (to je noha a klobouk, tedy to, co sbíráme). Houby jsou zajímavé především partnerským vztahem se stromy. Tato symbióza se nazývá mykorhiza, kdy strom či keř dodává houbě zdroj energie v podobě uhlíkatých látek a houba dodává vodu a v ní rozpuštěné minerální látky a stopové prvky.

Proč jít na houby s atlasem?

Samozřejmě proto, aby vám ani jedna chutná houbička neunikla. Navíc jsou houby velmi proměnlivé, takže s jejich určením bývá občas problém i u zkušených houbařů.

Pokud houbaříte podobně jako já, plný košík přinesete jen v době, kdy houby opravdu rostou. Zkušený houbař ale zdaleka nesbírá jen houby hřibovité. S novým atlasem hub s názvem Houby, který uvádí 264 nejdůležitějších evropských pokrmových, jedovatých, nejedlých i vzácných druhů hub. Publikace je doplněna 326 barevnými fotografiemi a 30 nákresy.  Knihu vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Tento spolehlivý kapesní průvodce světem hub nabízí také názorné kresby, které usnadňují určování. Dále zde najdete stručný výklad morfologie hub, význam hub v přírodě, praktické rady houbařům a samozřejmě také rejstřík českých a latinských názvů.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist