Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Podzimní FLORA OLOMOUC 2013

Srp 1330 Autor: Redakce

…aneb barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavišti…

Špičkovou produkci domácích i zahraničních pěstitelů ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků představí podzimní zahradnická výstava FLORA OLOMOUC 2013. Největší akce svého druhu v ČR se uskuteční ve dnech 3. – 6. října (otevírací doba: denně  od 9 – 18 hod.,  poslední den 9 – 17 hod.) na Výstavišti Flora Olomouc.

jablka Flora podzimV hlavní expozici se pod záštitou Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy  představí nejlepší domácí pěstitelé ovoce a zeleniny. Součástí výstavy bude už tradičně podzimní soutěž floristů v aranžování květin. Pořadatelé letos navážou na tradici zdobení olomouckých chrámů. Květinovou výzdobu získají během výstavy chrámy v centru města: kostely sv. Mořice, Michala, Panny Marie Sněžné, kapucínský kostel Zvěstování Panny Marie a slavnostní sál olomouckého Arcibiskupského paláce. Soutěže se zúčastní nejen domácí týmy – ze Svazku květinářů a floristů ČR  a výstaviště Flora,  ale také floristé z Polska a Rakouska. Nebude chybět ani velká společná  expozice Českého zahrádkářského svazu s přehlídkou krajových odrůd ovoce, různých druhů zelenin, včelařskými produkty i zahrádkářskou, či mykologickou poradnou a prodejem skvělých moravských vín a burčáku. Ovocným školkařským výpěstkům, specialitě podzimní Flory Olomouc, budou vyhrazeny volné plochy výstaviště.

Dobré jídlo a pití nesmí chybět

jidlo Flora podzimVelkou podzimní přehlídku ovoce, zeleniny a podzimních květin doplní festival gastronomie a nápojů OLIMA s nabídkou krajových specialit a zdravých potravin, a také Dny moravských vín a oblíbenou soutěží o nejlepší ovocnou pálenku Flora košt. Každý palič, který se přihlásí do 13. září, bude v soutěži srdečně vítán a může získat některou z hodnotných cen. A to všechno se bude, samozřejmě,  ochutnávat!

Zahrádkáře, chalupáře  a kutily určitě zaujmou prodejní zahradnické trhy s pestrým sortimentem květin, ovoce, zeleniny, okrasných, ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb. Volné chvíle si mohou návštěvníci zpestřit  v zahrádkářském vinném „sklípku“, či návštěvou sbírkových skleníků a botanické zahrady výstaviště Flora, které jim budou otevřeny zdarma, či  poslechem dobré dechovky.

Důležité informace

Vstupné: 100 Kč – základní vstupné,  80 Kč – studenti, důchodci, 30 Kč – děti od 6 do 15 let, 210 Kč –  rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 4 děti), zdarma – děti do 10 let v doprovodu rodičů, na průkaz ZTP a ZTP-P

Chcete vstupenku zdarma?

Náš hobby magazín Príma receptář je jako již tradičně mediálním partnerem výstavy FLORA, a proto bychom našim pravidelným čtenářům rádi rozdali čestné vstupenky. Prvních 25 soutěžících, kteří si o ně napíší na mail soutez@prima-receptar.cz, získají 2 volné vstupenky právě na zmiňovanou výstavu. Nezapomeňte připsat svou adresu a heslo do předmětu zprávy „PODZIMNÍ FLORA“

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Podzimní FLORA OLOMOUC 2013
  • Redakce 31.8.2013 (07:20)

    Děkujeme za zájem o lístky na podzimní FLORU. Už se ozvalo 25 čtenářů, takže lístky jsou pro tentokrát rozdány a budou rozeslány v průběhu září! Nezapomeňte ale, že rozdáváme také lístky na zářijové pražské veletrhy FOR ARCH a FOR INTERIOR.

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist