Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Plánujete novou terasu? Pár tipů, proč přemýšlet o dřevoplastu

Bře 2327 Autor: Komerční sdělení

Ti, kteří již terasu z dřevoplastu (WPC) mají, nejlépe vědí, že mezi její výhody patří hlavně bezúdržbovost, odolnost vůči povětrnostním vlivům a škůdcům, snadná a rychlá instalace či dlouhá životnost. Není však dřevoplast jako dřevoplast a výběr materiálu a dodavatele terasy se nevyplatí uspěchat.

Foto: Deceuninck

 

Hurá na zahradu! Chytře a pohodlně

Dřevoplast Twinson je dokonalým spojením přírody a technologie – přináší výhody dřeva (přírodní vzhled, příjemný na dotek i pro chůzi na boso), ale také PVC (nenáročná údržba a odolnost proti škůdcům, hnilobě a plísním). Není třeba ho nijak natírat, olejovat nebo dokonce brousit. Celá údržba spočívá v ostříkaní zahradní hadicí nebo vysokotlakým čističem (ve směru drážek).

Terasy Twinson se hodí nejen kolem bazénu, ale také na střechy, balkony či schodiště. Foto: Deceuninck

Prkna Twinson mají navíc až čtyřikrát vyšší nosnost, než jiné dřevoplastové palubky. Proto také nepraskají, nekroutí se a neprohýbají. Případná výměna prkna také není problém – rozhodně nemusíte přeskládat celou terasu, abyste se dostali k závadě.

Ideální k bazénu i na střechu

Twinson je odolný vůči chlorované i slané vodě, má protiskluzový povrch a je prakticky bezúdržbový. Tyto vlastnosti ho předurčují k použití kolem bazénů či zahradních jezírek.

Díky protipožární certifikaci BROOF(t1) a možnosti plovoucí pokládky, která neporušuje hydroizolaci, je Twinson vhodný i na střešní terasy či venkovní schodiště a balkony.

Novinka mezi terasami Twinson – Essential XL. Zajímavý design s prkny širokými 18 cm i rozumný poměr cena-výkon. Foto: Deceuninck

Stále častěji se však dřevoplast používá i na další vnější prvky – zahradní cestičky, vyvýšené záhony, ale i na odvětrávané fasády. Široká nabídka kompozitních systémů dává možnost všechny tyto prvky sjednotit a sladit.

Složení dřevoplastu hraje roli

Složení kompozitního dřevoplastového materiálu má vliv na jeho vlastnosti i životnost terasy. Většina evropských výrobců volí jako plastovou složku raději PVC. Má totiž vhodné fyzikální a mechanické parametry, proto se používá k výrobě oken, okapů, fasádních obkladů, potrubí a dalších zatěžovaných venkovních prvků. Terasy Twinson se vyrábí ze dřeva, které pochází z lesů s udržitelným hospodařením (PEFC), a právě také z kvalitního PVC pro stavební průmysl. Po skončení své dlouhé životnosti je celá terasa plně recyklovatelná. Belgický výrobce Deceuninck dává na materiál Twinson prodlouženou záruku až 25 let.

Terasy Twinson mají až 4x vyšší nosnost než jiný dřevoplastový materiál. Foto: Deceuninck

Jakou WPC terasu si vybrat?

Hezké dny vybízejí k tomu, abychom trávili čas venku. Novou dřevoplastovou terasu můžete mít doma za 2-4 týdny od zaměření. Terasy Twinson nabízejí jak cenově příjemnější komorová, tak odolnější masivní prkna – ve 4 produktových řadách, s celkem 10 přírodními barvami a 5 různými povrchy. Určitě si tedy vyberete tu pravou na www.chciterasu.cz. A nezapomeňte, že každý dodavatel nebo výrobce dřevoplastových teras by měl umět doložit slibované vlastnosti patřičnými certifikáty.

Novinka mezi terasami Twinson – Essential XL. Zajímavý design s prkny širokými 18 cm i rozumný poměr cena-výkon. Foto: Deceuninck

 

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist