Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Peruánská maca usnadní otěhotnění

Úno 2003 Autor: Komerční sdělení

Problémy s početím potomka dnes potkávají i mladé páry. Příčiny bývají různé a klasická medicína nemívá vždy výsledky. Maca je šetrným přírodním lékem, který zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. 

maca

foto:Freeimages.com/Simona Balint

Maca (Lepidium meyenii) je kořen brukvovité rostliny z peruánských And. Roste v nejtvrdších podmínkách v půdě bohaté na sopečné minerály, odolává mrazivým teplotám, prudkým poryvům větru a intenzivnímu slunečnímu záření. Maca je zvláštní svou schopností prosperovat ve velké nadmořské výšce za nepříznivého počasí. Domorodí Peruánci používají kořen macy jako jídlo a lék na podporu plodnosti, vytrvalosti, vitality a zdroj síly a sexuální energie.

Příběhy o schopnosti macy podporovat plodnost se do Evropy dostaly po roce 1500 po dobytí Jižní Ameriky. Španělé ve zdejších tvrdých podmínkách zdravotně strádali a neplodnost postihovala je i jejich dobytek. Šlo o důsledek vysoké nadmořské výšky v Andách. Domorodci jim poradili přidat do jídelníčku macu a krmit jí i dobytek. Výsledky byly tak dramatické, že mnoho z prvních písemných záznamů dochovaných v andském regionu obsahuje pasáže o mace. Zajímavé jsou historické poznámky uvádějící, že dobyvatelé začali požadovat macu namísto zlata.

Maca je adaptogenní bylina, u níž studie prokázaly silný pozitivní vliv na plodnost u mužů i u žen. Obsahuje 31 různých minerálů a 60 různých fytonutrientů, je vynikajícím suplementem pro endokrinní systém, pomáhá činnosti hypofýzy, nadledvinek a štítné žlázy. Maca má schopnost regulovat hladinu klíčových hormonů.

Maca je v prostředí moderní civilizační zátěže vhodným pomocníkem žen v období plánování otěhotnění. Napomáhá ideální rovnováze mezi estrogenem a progesteronem v těle. Brání vzniku takzvané estrogenové dominance, jejíž důsledkem bývá mimo jiné snížená plodnost nebo tendence k samovolným potratům. U mužů zase užívání macy vede k posílení sexuálního apetitu a ke zlepšení kvality spermatu, zvyšuje množství spermií a jejich pohyblivost.

Maca je jedinečná tím, že působí na příčiny možných problémů s početím. Jejím včasným užíváním lze riziku ztráty plodnosti předcházet a uchránit se mnohému stresu a pocitů bezmoci. Pro nejlepší účinek sáhněte po čisté 100% mace v prášku nebo v kapslích.

Více informací o dalších zajímavých bylinkách se dozvíte na GUARANAPLUS.CZ

maca

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist