Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Pálení čarodějnic za dob koronaviru

Dub 2030 Autor: Redakce

Hromadné akce jsou na dnešní Filipojakubskou noc povětšinou zrušeny. Na vině jsou nejen vládní nařízení, ale také extrémně suché počasí, které ani včerejší deštík nespasí. Možnost požárů spolu se zákazem shromažďování více než deseti lidí, odsunou zejména dětmi oblíbenou kratochvíli do úplně jiných kolejí.

Lidé jsou smutní, že se nemohou potkat zejména v rámci vesnic. Starostové zase stojí před rozhodnutím, co s hromadou klestí, kterou občané během celého dubna nanosili na určené místo. Většinou za asistence hasičů bude vatra podpálena, ovšem bez účasti širší veřejnosti. Menší i větší ohně by pak jednotlivci i organizace měli zaevidovat na webovém portálu záchranných složek paleni.izscr.cz

paleni carodejnic 2020

Pálení čarodějnic se přesune na soukromé zahrady

Rozhodně vám nikdo nebrání, užít si čarodějnice na vlastní zahradě po svém. S dětmi můžete udělat malou čarodějnici ze sena nebo slámy a spalte na ohýnku při opékání buřtů. I na vlastní zahradě ale musíte dbát na to, že pokud pozvete sousedy, nebo třeba známé, neměli byste být skupina větší než 10 osob. Samozřejmostí by také měly být rozestupy 2 metry a v neposlední řadě také roušky.

Nemáte zahradu? Zabavte děti doma!

Nechte děti, aby se navlékly do čarodějných masek. Můžete s nimi třeba upéct muffiny s tematikou čarodějnic, nazdobené pavučinami a podobně. Určitě zkuste také třeba domácí modelínu. Za pár korun dostanete modelovací hmotu na figurky. Dá se ale také výborně vyválet a tvary následně dozdobit či domalovat. Návod na výrobu domácího moduritu najdete ZDE.

modelina ze skrobu

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Dub 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist