Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Od snu ke skutečnosti: Dům lze postavit i levně

Čvn 2321 Autor: Komerční sdělení

V mnoha částech země je nedostatek dostupného levného bydlení. Pokud je to vaše situace, místo toho, abyste se snažili konkurovat na předražených trzích s bydlením, možná hledáte nejlevnější způsob, jak postavit dům. Existuje mnoho různých možností, které můžete využít, a vybudování levného domu může být proveditelným projektem. Jak na to?

Foto: srovator.cz

Výběr lokality je klíčový

Prvním způsobem, jak můžete ušetřit na výstavbě domu, je zvolit si vhodný pozemek. Je jasné, že pokud pracujete například v Praze, nebude pro vás lákavé koupit si pozemek na okraji republiky, kde je levněji, ale i tak se dá s koupí pozemku vcelku ušetřit pěkný peníz.

Už například 30 minut od Prahy najdete stavební pozemky, které vás i s postavením domu vyjdou levněji, než 3+1 v Praze. Obecně se dá říci, že pokud vám nevadí mírné dojíždění, jde cena pozemků tím níže, čím dál jste od města. A to od kteréhokoliv.

Vyzkoušejte A Tiny Home

Existuje důvod, proč jsou malé domy stále oblíbenější: jejich výstavba stojí méně a protože nemají pevné základy, lze je pro začátek umístit například i na pronajatý pozemek.

Mnoho vašich materiálů a práce bude mít cenu za metr čtvereční. To znamená, že zmenšením plochy vašeho vysněného domu bude dostupnější. Například stavba domu o rozloze 50 m2  bude stát mnohem méně než domu o rozloze 100 m2. A pokud se rozhodnete postavit malý dům, ušetříte ještě více na následných platbách například za pojištění majetku.

Nechte si schválit své konstrukční plány

Čekání a předělání vašeho domova může stát hodně. Pokud například nezískáte všechna potřebná povolení předem, strávíte spoustu času (a peněz) čekáním na schválení povolení. Jakékoli změny, které provedete v plánu budovy během procesu výstavby, mohou také významně zvýšit celkové náklady na stavbu. Proto je důležité, aby byly vaše plány schváleny v rané fázi procesu plánování, než začnete stavět.

Navíc, pokud začnete pracovat, aniž byste je nejprve schválili vaším městem nebo krajem, riskujete, že vám bude účtována mastná pokuta (nebo v horším případě, že budete muset předělat některé z již dokončených prací).

Vybírejte stavební materiály moudře

Různé druhy stavebních materiálů budou mít různé náklady. Výběr nákladově efektivních materiálů může pomoci udržet projekt cenově dostupný. Zde je několik ke zvážení.

Recyklované materiály

I když je používání recyklovaných materiálů, jako jsou stará vrata od stodol nebo dřevo, ve vaší domácnosti trendy, existuje praktický důvod, proč je tak populární: šetří peníze. Hledejte již použité dveře, dřevěné podlahy, okna a dekorativní předměty. Nejen, že to dá vašemu domu charakter a vintage vzhled, ale bude vás to stát mnohem méně. Můžete dokonce najít dům, který se právě bourá, a zjistit, zda můžete zachránit některé z jeho starých materiálů.

Prefabrikované panely

Prefabrikované panely jsou stěnové panely, které jsou vyrobeny na zakázku v továrně a odeslány na místo stavby. Tím, že se stěny postaví uvnitř a dodají na místo připravené k instalaci, mohou snížit náklady na stavbu a zkrátit čas strávený rámováním a suchým zděním. To vám může pomoci ušetřit peníze, protože neplatíte za práci navíc při stavbě a rámování zdí.

Prefabrikovaný beton

Stejně jako prefabrikované panely je prefabrikovaný beton beton, který se nalije do opakovaně použitelné formy, vytvrdí uvnitř a poté se odešle na staveniště. V průměru stojí betonový prefabrikát méně než lití na místě, protože snižuje práci na místě a může pomoci zabránit zpožděním způsobeným počasím.

Přepravní kontejnery

Tato myšlenka alternativního bydlení využívá staré přepravní kontejnery pro strukturu domova. Vzhledem k tomu, že konstrukce je již neporušená, tento typ bydlení vám může pomoci ušetřit peníze na stavebních nákladech. Samozřejmě budete muset zvážit úpravy, které budete muset na kontejneru provést, abyste z něj udělali využitelný obytný prostor, a pokud použijete více než jeden kontejner, náklady se zvýší.

I tak vás po dokončení stavby bude čekat několik dalších dodatečných plateb. Způsob, jak na nich ušetřit, může být například srovnávač pojištění, který vám ušetří několik tisíc korun ročně.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvc 2024>>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist