Internetový hobby magazín

Menu

Zahrada

Nejnovější články

Nový trávník: Postupy a tipy pro úspěšné založení

Dub 2425 Autor: Claudie Kornelová

Zakládání nového trávníku může být vzrušujícím, ale zároveň náročným úkolem. Správné postupy a pečlivá příprava jsou klíčové, ať už plánujete vytvořit trávník zcela nový nebo obnovit ten existující. V tomto článku se podíváme na postupy a tipy, které vám pomohou dosáhnout krásného a zdravého trávníku.

tráva

Zakládání nového trávníku není nijak složité a těžké. Zdroj foto: Pixabay.com – Alexa

Příprava půdy

Odstranění starého: Pokud na místě, kde chcete založit nový trávník, existuje starý trávník, musíte ho odstranit. To můžete udělat pomocí sekačky nebo speciálního stroje.

Drenážní úpravy: Pokud je půda příliš zamokřená nebo máte problémy s odvodněním, může být nutné provést drenážní úpravy, aby se zabránilo vzniku bažinatého trávníku. To může zahrnovat instalaci drenážních trubek nebo vytvoření odvodňovacích kanálů.

Příprava půdy: Před zasetím nového trávníku je důležité připravit půdu. To zahrnuje odstranění volných nečistot, vyrovnání nerovností a uvolnění půdy pro lepší penetraci kořenů.

Přidání kompostu nebo organického hnojiva: Přidání kompostu nebo organického hnojiva do půdy může zlepšit její strukturu a živiny, což podpoří zdravý růst trávníku.

Výběr správného druhu trávy

Zohlednění klimatických podmínek: Při výběru trávy je důležité zohlednit klimatické podmínky vaší oblasti, včetně teploty, srážek a expozice slunci.

Stanovení účelu trávníku: Rozhodněte se, jak bude trávník používán. Jestliže má být trávník používán pro intenzivní chůzi a hrátky dětí, vyberte odolnější druh trávy.

Estetické preference: Zvažte estetické preference a vzhled, kterých chcete dosáhnout. Existují různé druhy trávy s různými barvami, texturami a růstovými vlastnostmi.

Správné zavlažování

Zavlažovací plán: Vytvořte zavlažovací plán, který zahrnuje pravidelné zavlažování, aby byla půda vlhká, ale ne přemokřená. Věnujte pozornost i zavlažování okrajových oblastí, kde může být obtížné zajistit dostatečnou hydrataci.

Zalévání v raných ranních hodinách: Zalévání trávníku v raných ranních hodinách pomáhá minimalizovat ztráty vody vlivem odpařování a zároveň umožňuje trávníku dostatečně vyschnout před soumrakem.

Monitorování vlhkosti půdy: Pravidelně monitorujte vlhkost půdy a přizpůsobte zavlažování podle potřeb trávníku a aktuálních povětrnostních podmínek.

Založení nového trávníku je proces, který vyžaduje pečlivou přípravu a správné postupy. Dodržení těchto tipů a postupů vám pomůže vytvořit zdravý, krásný a odolný trávník, který bude ozdobou vaší zahrady po mnoho let. Nezapomeňte, že pravidelná údržba a péče jsou klíčové pro udržení zeleného a atraktivního trávníku.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist