Internetový hobby magazín

Menu

Dům

Nejnovější články

Novinky v osazování truhlíků- Vermikulit

Kvě 1002 Autor: Redakce

Při osazování truhlíků myslíme především na barevnou vhodnost rostlin-letniček. Dnes je jich ke koupi desítky druhů. Na jejich potřebě vody už tolik nezáleží, protože se na trhu objevila inovativní novinka-VERMIKULIT.

substrat vermikulitDrcený minerál Vermikulit je v podstatě substrát do terárií, který dokáže neuvěřitelně vázat vodu a v ní rozpuštěné živiny. Tu zase v období sucha předává kořenům rostlin, podobně jako mech v lese. Vermikulit se jednoduše smíchá se substrátem pro balkonovky v poměru 1:1.

Velmi vyhledávané jsou také samozavlažovací truhlíky. Těch najdete na našem trhu velké množství, takže si vybere opravdu každý. Samozavlažovací truhlíky a květináče se ale hodí i pro pěstování rostlin v interiéru. Už nemusíte pěstovat jen kaktusy. Stačí čas od času zkontrolovat hladinu vody díky speciálnímu měřáku. I interiérové samozavlažováky jsou velice designové a pokud si je navíc pořídíte v průhledné formě, můžete v nich pěstovat i orchideje. Více o samozavlažovacích květináčích se dozvíte zde.

Pokud máte problémy se zálivkou, na kterou často zapomínáte nebo ale vám v období dovolených nemá, kdo o balkonové letničky starat, rozhodně neprohloupíte, pokud při výsadbě použijete na vodu méně náročné druhy. Pojistit se můžete i vermikulitem a vhodným samozavlažovacím truhlíkem.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

2 reakce na Novinky v osazování truhlíků- Vermikulit
Kategorie
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist