Internetový hobby magazín

Menu

Zvířata

Nejnovější články

Nové mléko pro zdravý vývoj koťat

Bře 1816 Autor: Redakce

Přední český výrobce krmiv Brit pro psy a kočky přichází se superprémiovou mléčnou náhražkou. Mléko Brit Care Kitten Milk slouží jako plnohodnotná strava v případě nedostatku mateřského mléka – od narození až do přechodu na granule či jinou stravu. Obsahuje veškeré živiny potřebné pro správný vývoj novorozených koťat. Je vhodné i pro březí a kojící kočky nebo pro kočky v rekonvalescenci.

mleko pro kocky

Umělé mléko nabízí vhodnou alternativu v případě, že kočka nemůže z různých důvodů mláďatům poskytnout mateřské mléko nebo jeho dostatek. Kravské mléko je v tomto případě nevhodné, protože organismus koťat není schopný jej dobře strávit. Nové mléko Brit Care Kitten Milk s obsahem kolostra tvoří kompletní krmivo pro novorozené kočky. Jeho vysoká chutnost navíc zajišťuje jeho bezproblémový příjem u mláďat. Mléko podporuje laktaci, a proto je vhodné i pro březí a kojící kočky nebo pro kočky v rekonvalescenci.

Důležité živiny

Náhradní mléko musí být co nejpodobnější tomu mateřskému, aby novorozeným koťatům zajistilo všechny výživné látky potřebné pro jejich správný vývoj. K třem nezbytným složkám patří – kolostrum, probiotika a taurin, které obsahuje i Brit Care Kitten Milk.

Kolostrum na imunitu

Mlezivo neboli kolostrum je první stravou kotěte po porodu. Tvoří se v mléčné žláze kočičí matky již několik dnů po porodu. Kolostrum obsahuje velké množství bílkovin a tzv. imunoglobulinů – protilátek, kterými maminka pomáhá utvářet imunitu koťat a chránit jejich zdraví na samém začátku jejich života.

Probiotika pro správnou funkci střev

Správně fungující trávicí mikroflóra a probiotika jsou důležité pro rozvoj imunity. Dostatečné množství probiotik zajišťuje rovnováhu střevní mikroflóry, která minimalizuje výskyt zažívacích problémů.

Zdravý vývoj zraku podpoří taurin

Taurin je nezbytný pro zdravý vývoj srdce a zraku. Koťata rychle rostou a zvětšují svalovou masu, proto je třeba zajistit jeho dostatek. Při jeho deficitu u koček dochází k poruchám reprodukce, poruchám růstu a ztrátě hmotnosti. Jeho nedostatek může způsobit i nevratnou destrukci sítnice oka vedoucí až k oslepnutí.  Nejbohatším zdrojem taurinu jsou živočišné potraviny, hlavně maso a ryby.

V potravě koťat nesmí chybět ani dostatek tuků s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin důležitých pro správný vývoj a zdraví kůže, srdce, mozku, kloubů a v podstatě kompletní vývoj jedince na počátku jeho života. V neposlední řadě by mléko mělo obsahovat optimální množství laktózy, jež slouží jako zdroj pohotové energie pro koťátka.

Kdy mléko podávat

Mléčná náhražka Brit Care Kitten Milk slouží jako plnohodnotná strava od narození do přechodu na granule či jinou stravu. Od 1. měsíce věku koťata mohou dostávat superprémiové krmivo Brit Care Cat Crazy I’m Kitten a v dospělosti následně přejít na jiné krmivo z širokého sortimentu značky Brit Care.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

Kategorie
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist