Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Nepodceňujte péči o zahradní nábytek

Zář 1118 Autor: Redakce

O zahradním nábytku toho bylo napsáno mnoho. Jeho výběr není jednoduchý zejména s ohledem na používané materiály a samozřejmě cenové rozpětí. Uvažovat musíte také případnou údržbu, kterou některý zahradní nábytek vyžaduje. Bezúdržbový je například ocelový, kovový nebo hliníkový nábytek na zahradu. Takový nábytek ale nebývá pohodlný a rovněž se nehodí do každé zahrady. Většinou také obsahuje doplňkové materiály ve formě plastových nebo textilních výpletů. Do bezúdržbového nábytku řadíme i nábytek z plastu. Plastová křesílka a stoly jdou ale do pozadí a lidé stále častěji kupují dřevěný zahradní nábytek.

Klasika, která nestárne-dřevěný zahradní nábytek

Všeobecně nejpoužívanějším materiálem pro zahradní nábytek je dřevo-a ne ledajaké. K výrobě zahradního nábytku, na který jsou kladeny vysoké nároky, se používá teakové dřevo. Jde o velmi tvrdý materiál, ze kterého se vyrábí židle, křesílka, lavičky, polohovatelná lehátka i stoly.

teakovy olejI tento nábytek je téměř bezúdržbový, ale vydrží mnohem déle a mnohem krásnější, pokud šedou patinu jednou za pár let jemně přebrousíte a dřevo několikrát natřete teakovým olejem.

Teakový olej je vhodný k napouštění dřevěného zahradního nábytku vždy před uložením-zazimováním, protože zachovává charakteristickou barvu dřeva a zlepšuje jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Teakový olej vždy používejte jen na čistý nábytek. Případné nečistoty, zaschlou špínu a skvrny odstraňte drsnější houbičkou nebo vapkou. Nábytek nechte pořádně vyschnout a přejděte k samotnému napouštění.

Teakový olej lze použít na klasické nábytky ze smrku, ale i exotických dřevin.

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Jedna reakce na Nepodceňujte péči o zahradní nábytek
  • Pavlína 12.2.2016 (21:58)

    My to máme nejlepší. Máme soupravu z umělého ratanu a ta se nemusí udržovat vůbec. A je odolnější, než veškeré dřevo, které jsme předtím měli.

 
<<Čvn 2024>>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist