Internetový hobby magazín

Menu

PR

Nejnovější články

Nechte se provést dotacemi na rolety a další stínicí techniku krok za krokem

Čvc 1908 Autor: Redakce

Je to vůbec pro mě? Jak začít? Co k tomu potřebuji? Na jakou výši dotace mám nárok? Kde a jak mám žádat?  

Jak zažádat o dotace najdete v tomto článku, stejně jako odpovědi na všechny tyto i další otázky týkající se dotačního programu Nová zelená úsporám, jehož další kolo spustilo Ministerstvo životního prostředí v říjnu 2018 a sběr žádostí ukončí na konci roku 2021.

rolety

Pro koho je dotace na venkovní rolety určená?

Žádat mohou vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, a to fyzické i právnické osoby bez ohledu na to, zda stavební úpravy provádí dodavatel nebo je vlastník dělá svépomocí. Žádat o dotace na stínící techniku Minirol je možné po skončení, v průběhu nebo před zahájením stavebních prací. Vzhledem k zaměření programu na snižování energetické náročnosti budov se dotace vztahují pouze na budovy s podanou žádostí o stavební povolení (či ohlášení stavby) před 1. červencem 2007.

Jak se do žádosti pustit a jak to celé probíhá?

1. Než podáte žádost
Pokud splňujete výše popsané podmínky, máte už z poloviny vyhráno. Hned na začátku je potřeba si ale uvědomit, že dotace se vyplácí zpětně, ale nikdy až do 100 %. Vždy se na investici podílíte. Z programu Nová zelená úsporám je možné získat až 50 % celkových výdajů, nejvýše však 550 000 Kč.

2. Jak je dotace navržena?Pro manuální a motorické ovládání (tzn. včetně relátek, časovačů, dálkových spínačů) lze získat dotací ve výši 500 Kč/m2 stíněné plochy okna.

Pro inteligentní řízení stínění, tzn. automatické (bez zásahu uživatele) ovládání stínící techniky v reakci na pohyb slunce (manuální zásah je však kdykoliv možný) lze získat dotaci ve výši 1000 Kč/m2 stíněné plochy okna.

3. Nechte si zpracovat posudek a připravte si podklady k žádost

Pro dodržení všech náležitostí si nechte zpracovat odborný posudek, jehož součástí je projektová dokumentace k plánovaným úpravám a energetické hodnocení budovy. K podání žádosti budete mimo odborný posudek přikládat i tzv. krycí list s technickými parametry budovy.

4. Vyplňte žádost

Podání můžete provést kompletně elektronicky na stránkách novazelenausporam.cz nebo si žádost stáhnout, vytisknout a osobně nebo doporučeně doručit na krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí ČR. Do 4 až 6 týdnů vám potvrdí, jestli vaše žádost splňuje veškeré podmínky programu.

5. Pusťte se do práce

Po obdržení akceptačního dopisu máte 24 měsíců na dokončení prací spojených s instalací venkovního stínění. V rámci toho si zajistěte technický dozor, jehož závěrečná zpráva je součástí doložení realizovaných úprav. Po schválení tohoto doložení vám do 3 týdnů přijdou peníze na účet.

rolety

  • Kategorie: PR

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*
*

Nenalezeny žádné komentáře, buďte první, kdo článek okomentuje.

 
<<Kvě 2024>>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
události
Odběr novinek

Přihlášením vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů.

TOPlist